Podpalaczka. Zemsta odrzuconego kochanka

Seria: Stary Romans
Wydawnictwo: Akapit
Joanna Fortier, romans, morderstwo
Zaczytana

Joanna Fortier była kobietą, w stosunku do której nikt z mieszkańców Alforville nie pozostawał obojętny. Na ogół ją lubiano. Podziwiano jej urodę, dumę i wytrwałość, z jaką ta młoda niewiasta zarabiała na życie, by utrzymać dwoje swych małych dzieci. Jednocześnie wielu drażniła hardość i nadmierne, jak sądzono, poczucie godności młodej wdowy. Kilku mężczyzn w miasteczku kochało się w niej skrycie, ale żaden nie prześladował jej swoją miłością tak, jak nadzorca fabryki, Jakub Garaud. Był to człowiek ambitny, zdolny i bezwzględny w realizacji swoich zamierzeń. Jednym jego celem było zdobycie pieniędzy, drugim zdobycie Joanny. Ta miłość stała się przekleństwem życia młodej kobiety, przyczyną jej potwornej tragedii.

źródło opisu: opis autorski

wrzos118 | 2017-02-27