Stephen Hawking od podstaw

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Seria: Od podstaw
Wydawnictwo: Emblemat
Stephen Hawking For Beginners
yokopoko

Stephen Hawking jest światowej sławy fizykiem, ale tylko nieliczni ludzie spoza jego dziedziny wiedzą, co właściwie zrobił. Dla szerokiej publiczności jest przede wszystkim postacią tragiczną - wspaniałym uczonym, autorem fenomenalnego bestselleru "Krótka historia czasu", a jednocześnie kaleką na wózku, niezdolnym do mówienia i pisania. Hawking zajmuje się dwiema wielkimi teoriami, które...

Hawking zajmuje się dwiema wielkimi teoriami, które zdominowały fizykę w XX wieku - ogólną teorią względności i mechaniką kwantową. Dokonał zapierających dech w piersiach odkryć, dotyczących zjawisk, w których opisie teorie te zawodzą lub wymagają jednoczesnego zastosowania, takich jak zachowanie horyzontu czarnych dziur i początek Wszechświata.
Oto znakomity przewodnik dla początkujących, którzy chcieliby zapoznać się z pracami Hawkinga, napisany przez dziennikarza i fizyka J.P.McEvoya, który w czasie pracy nad książką miał okazję odbyć kilka długich rozmów z Hawkingiem. Książkę zilustrował Oscar Zarate, laureat wielu nagród za komiksy i ilustracje.

źródło opisu: Emblemat, 1999

Anna_Nazabi | 2016-02-07