Stephen Hawking od podstaw

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Od podstaw". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Emblemat
Stephen Hawking For Beginners
83-87626-03-1
yokopoko

Stephen Hawking jest światowej sławy fizykiem, ale tylko nieliczni ludzie spoza jego dziedziny wiedzą, co właściwie zrobił. Dla szerokiej publiczności jest przede wszystkim postacią tragiczną - wspaniałym uczonym, autorem fenomenalnego bestselleru "Krótka historia czasu", a jednocześnie kaleką na wózku, niezdolnym do mówienia i pisania. Hawking zajmuje się dwiema wielkimi teoriami, które...

Hawking zajmuje się dwiema wielkimi teoriami, które zdominowały fizykę w XX wieku - ogólną teorią względności i mechaniką kwantową. Dokonał zapierających dech w piersiach odkryć, dotyczących zjawisk, w których opisie teorie te zawodzą lub wymagają jednoczesnego zastosowania, takich jak zachowanie horyzontu czarnych dziur i początek Wszechświata.
Oto znakomity przewodnik dla początkujących, którzy chcieliby zapoznać się z pracami Hawkinga, napisany przez dziennikarza i fizyka J.P.McEvoya, który w czasie pracy nad książką miał okazję odbyć kilka długich rozmów z Hawkingiem. Książkę zilustrował Oscar Zarate, laureat wielu nagród za komiksy i ilustracje.

Anna_Nazabi | 2016-02-07
Jimmy | 2013-04-09