Partytura śmierci

Cykl: Robert Marthaler (tom 3) | Seria: Ze Strachem
Wydawnictwo: Czarne
Partitur des Todes

Georg Hofmann przez ponad sześćdziesiąt lat starał się zapomnieć o bolesnych wspomnieniach z dzieciństwa, o tym, jak w jednej chwili stracił dom, rodziców i ojczyznę. Jednak wspomnienia wracają, gdy niewinny wywiad udzielony paryskiej telewizji uruchamia niespodziewaną lawinę wydarzeń...

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2010

źródło okładki: http://czarne.com.pl

Nocny | 2012-06-14

Kryminał z ciekawą fabułą. Widać, że autor włożył dużo pracy w napisanie tej książki. Jedna z tych książek gdzie do końca nie wiadomo kto zabił.

Zzyciaksiazek | 2015-07-30
Przeczytana: kwiecień 2011

Od kilku lat na polskim rynku wydawniczym mamy do czynienia z urodzajem dobrych kryminałów. Jednym z nich jest "Partytura Śmierci" Jana Seghersa. Książka niemieckiego pisarza pokazuje, że Królestwo Kryminału niekoniecznie znajduje się w Skandynawii.

Greg Hofmann, jeden z bohaterów, w wywiadzie telewizyjnym odkrywa przed dziennikarką bolesne fakty z dzieciństwa. Zniknięcie rodziców, bolesne dorastanie z ukrywaną tożsamością bycia Żydem, ciężar wojennych wspomnień. Następnego dnia dzwoni do niego kobieta. Ma wiadomość, która stawia do góry nogami jego świat. Twierdzi, że jest w posiadaniu listu od jego ojca. Napisanego w Auschwitz.

W kilka dni po ukazaniu się w mediach informacji o niecodziennej przesyłce, we Frankfurcie popełnione zostaje brutalne morderstwo. Ginie pięć osób, w tym sekretarz stanu. Policja wszczyna dochodzenie. Przewodzi mu komisarz Marthaler. Wraz z pojawianiem się kolejnych faktów okazuje się, że pomiędzy morderstwem, a przesyłką skierowaną dla Grega Hofmanna...

Ullaa | 2017-06-07
Kruczoczarnyblond | 2017-03-08