Diabły i anioły

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Muzyka Moja Miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

"Diabły i anioły" to rzecz o dyrygentach. Jerzy Waldorff, dzięki swej indywidualności publicystycznej jeden z popularniejszych ludzi w Polsce, literat i krytyk muzyczny, wziął na warsztat ten temat z właściwą sobie pasją, bezkompromisowością i ostrością. Autora interesuje wszystko, co związane z ludźmi, ich karierą i sytuacją społeczną. Bohaterowie poszczególnych rozdziałów są w jego ujęciu postaciami żywymi, mocno osadzonymi w dookolnym świecie. Ich życie, charakter i działalność stają się również odskocznią do poruszania problemów natury ogólniejszej. Rasowy publicysta, traktuje sprawy, o których pisze, bez taryfy ulgowej, anioły nierzadko okazują się diabłami...

Książka oscyluje pomiędzy peanem a niemalże paszkwilem, co - dodając wyborny styl Waldorffa - sprawia, że czyta się ją jednym tchem.

Sygryda | 2012-05-16
Przeczytana: 03 lipca 2008

Mistrzowska opowieśc przeznaczona nie tylko dla wielbicieli sztuki.Znakomicie przedstawione biografie i anegdoty o artystach w soczysty typowo waldorffowski sposób ;):)

Carole | 2016-02-27
chabrowo | 2015-07-16