Gladiatorka

978-83-62382-03-3
gladiatorka, przygodowa
przygodowa
Zuziuchna

W czasach, kiedy Rzymem rządziła dynastia Flawiuszy, a tradycyjne walki gladiatorów coraz rzadziej zaspokajały apetyty żądnej krwi gawiedzi, na arenie pojawił się nowy rodzaj wojownika: gladiator-kobieta. Spartańska kapłanka Lysandra nigdy nie przypuszczała, że będzie musiała walczyć o swoje życie na arenie. Przewrotny los sprawia jednak, że statek, którym podróżuje, tonie, wyrzucając...

Spartańska kapłanka Lysandra nigdy nie przypuszczała, że będzie musiała walczyć o swoje życie na arenie. Przewrotny los sprawia jednak, że statek, którym podróżuje, tonie, wyrzucając rozbitków u wybrzeży Azji Mniejszej.
Dziewczyna trafia w ręce Lucjusza Balbusa – właściciela jednej z największych szkół dla gladiatorek w Cesarstwie Wschodnim. Od tej pory jej życie będzie złożone w rękach plebsu żądnego krwawych widowisk.

Maks | 2011-01-17
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Podchodziłem do tego tytułu z ogromnymi nadziejami, wierzyłem że debiutancka książka Russella Whitfielda na jakiś czas pozwoli zapomnieć o teraźniejszości, przenosząc mnie na rzymskie areny rodem z filmu „Gladiator”. Powiadają że „nadzieja matką głupich”, a ja miałem się właśnie o tym przekonać.

„W czasach , kiedy Rzymem rządziła dynastia Flawiuszy, a tradycyjne walki gladiatorów coraz rzadziej zaspokajały apetyty rządnej krwi gawiedzi, na arenie pojawił się nowy rodzaj wojownika: gladiator-kobieta.”
Tak brzmi ogólnikowy opis na okładce książki. Powieść opowiada o jednej z kapłanek świątyni Ateny, która w skutek niefortunnego biegu wydarzeń trafiła jako niewolnica do szkoły gladiatorskiej. To właśnie pobyt w tym miejscu będzie dla niej przełomowym momentem w jej doczesnym życiu. Od dnia kiedy się tam pojawiła coś bezcennego - jej życie, zostało wycenione na kilka złotych monet. Od teraz przyjdzie jej walczyć o każdy kolejny wschód słońca. Czy, mogłoby się wydawać delikatna i pełna...

Milena | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Lysandra jest spartańską kapłanką bogini Ateny. W swojej ojczyźnie wychowana została według agoge. Pewnego dnia trafia do szkoły gladiatorek, której właścicielem jest Lucjusz Balbus. Od samego początku widzi w dziewczynie wielki potencjał i możliwość zarobienia na niej. Od tej pory Lysandra zmuszona jest do walk na arenie i życie w towarzystwie innych gladiatorek, gdzie mało kto ją lubi. Oczywiście w historii tej jest także mały wątek miłosny, ale zapewne nie taki jak się spodziewacie.

„Gladiatorka” jest zupełnie inną książką niż te, które do tej pory czytałam. Po pierwsze akcja toczy się w czasach starożytnego Rzymu. Po drugie książka ta zdecydowanie nie należy do tych lekkich, przyjemnych, sielankowych pozycji, po które najczęściej sięgam. Pierwsze określenie jakie przychodzi mi na myśl o tej książce to brutalna. Przedstawia świat gladiatorek, czyli kobiet, które ku uciecze widzów walczą o swoje życie na arenie. Wiele opisów walk i przede wszystkim życia w szkole dla...

Książka, po której nie móglam sie pozbierać. Tak rzeczywiste przedstawienie czasów starozytnego Rzymu. walki gladiatorów,ale... kobiet. Niesamowicie przedstawiony swiat kobiet-gladiatorek. Nastawienie do siebie nawzajem no i przede wszystkim ona...Gladiatorka jedyna w swoim rodzaju bezlitosna, silna i chcaca zapomniec o tym co dzieje sie w obozach dla gladiatorek...

Leviosa | 2014-07-21

Ciężko mi w ogóle zacząć, bo mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to ciekawa historia, z jaką wcześniej się nie spotkałam. Sceny walki przypadły mi do gustu i faktycznie zadziałały na wyobraźnię, a rysunki na pierwszych stronach pomogły w odnalezieniu się w temacie.
Z drugiej strony pomysł na fabułę jest dziwny i nie wiem, czy na pewno przypadł mi do gustu. Zakończenie było jakby napisane "na odwal", byleby skończyć, a postać Lysandry na pewno nie wzbudziła u mnie sympatii, choć na pewno nie ma nietuzinkowego charakteru, a jej niektóre cechy są godne podziwu. Szkoda mi, że świat starożytny, w którym toczyła się ta historia jest tak nierozwinięty...
Okładka jest generalnie ładna, podoba mi się dolna część z kobiecą sylwetką na arenie. Natomiast oczy... to subiektywne uczucie, ale po prostu nie pasują.
Ogółem uważam, że książka zasługuje idealnie na 6 gwiazdek, ale nie mam pewności, czy bym ją zachwalała. Można przeczytać, ale nie trzeba.

Eva | 2013-04-26
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Miałam większe oczekiwania, co do książki. Brakuje mi w niej opisu pięknej starożytnej Grecji, opisów miejsc. Natomiast z drugiej strony wciągnęła mnie i podobała mi się wykreowana przez autora bohaterka.

Hennah | 2013-10-11
Przeczytana: 11 października 2013

Książka jest dobra, na prawdę dobra. Nie ma żadnego podciągania, ale niestety na bardzo dobrą nie zasługuje. Podobała mi się owszem, jednak nadal czuje niedosyt i lekki zawód.
Obraz całego treningu, walk oraz ogólny opis miejsc jest bardzo dobry, nie mogę się do niczego przyczepić. Opisy walk są ładnie i precyzyjnie rozplanowane, widać że autor od początku trochę się zastanawiał czy aby na pewno uśmiercić którąś z postaci. Może decydował rzut kostką?
Bardzo natomiast, zaskoczyło i niestety odebrało większą część gwiazdek, zachowanie głównej bohaterki (niezwykle zadufana w sobie osóbka, przyrównałabym ją do narcyza) oraz, wątek miłości.
Od samego początku gorąco kibicowałam pewnemu panu C. Niestety spotkałam się z wielkim zawodem, a mogło być tak fajnie!
Końcówką też jestem zaskoczona i niestety, zawiedziona.
Ogólnie książka jest dobra, ale szału nie ma. Polecam, miłośnikom lubującym się w opisach krwi i walk.

Natula | 2011-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2011

Lysandra jest spartańską kapłanką, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, statek którym podróżuje, tonie, wyrzucając rozbitków na wybrzeże Azji Mniejszej.
Młoda kobieta, trafia do niewoli, kuratele nad nią przyjmuje Lucjusz Balbus, który jest znanym i cenionym właścicielem szkoły dla gladiatorek w Cesarstwie Wschodnim. Poddana okrutnym treningom, przez wymagających i brutalnych trenerów, Lysandra będzie musiała walczyć na arenie ku uciesze ogarniętej rządzą krwi publiczności.

„Gladiatorka” to to debiut powieściowy Russella Whitfielda. Autor zafascynowany starożytną Grecją oraz Rzymem, postanowił napisać książkę, która jest fikcją literacką, rozgrywającą się w kontekście opartym na faktach. Trzeba przyznać, że połączenie to jest niezwykle pasjonujące i dostarcza czytelnikowi maksimum wrażeń.

Powieść jest dość pokaźnych rozmiarów, ale czyta się ją wyśmienicie, zawdzięczamy to płynnej akcji i ciekawie zbudowanym postaciom. Podziwiam autora za stworzenie oryginalnej - Lysandry,...

Lynnka | 2011-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Książka raczej przeciętna, nawet jak na debiut. Po przeczytaniu opisu spodziewałam się zupełnie innej akcji... zresztą pomysł nie był zły, tylko autorowi nie bardzo wyszła jego realizacja. Zdecydowanie za mało opisów miejsc, w ogóle realiów antycznego świata, poza - oczywiście - walkami na arenie z których dużo i tak jest bardzo ogólnikowych (pomijając fakt, że pierwsza część książki śmiało mogłaby być jakimś poradnikiem erotycznym). Po przeczytaniu innych książek odnoszących się do starożytnego Rzymu mam wrażenie sztuczności i przerysowania. Czegoś po prostu brakuje.
Wykreowana bohaterka nie da się też jakoś lubić, jest irytująca i ma się wrażenie, że niektóre akcje są wpisane jakby na siłę.
Zakończenie książki też nagle przyspiesza i wychodzi na jakiś nie pasujący do tego wszystkiego happy end. Nie, żebym miała coś przeciwko happy endom :)

Mmm | 2012-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 października 2012

Po lekturze tej książki czułam się po prostu zniesmaczona.

Juliab3 | 2013-01-16

Kobiety nigdy nie miały łatwo, od początku musiały podporządkowywać się woli mężczyzny, wychowywać dzieci i zajmować się domem. Często niewykształcone i ograniczane, były zupełnie inaczej traktowane niż przedstawiciele płci męskiej – o wiele gorzej. Lysandra dotąd tego nie odczuła, urodziła się w Sparcie, a więc w jednym z nielicznych polis, gdzie szanowano kobiety, osoby rodzące nowych wojowników. Pozycja naszej bohaterki była jeszcze wyższa, a wszystko ze względu na to, że była kapłanką bogini Ateny: wszechstronnie uzdolniona, od dziecka uczyła się sztuki wojennej. Niestety los bywa przewrotny, o czym wkrótce przekonała się na własnej skórze…

Jako jedyna ocalała z morskiej katastrofy została uwięziona przez Balbusa – właściciela szkoły dla gladiatorek, do której wkrótce była zmuszona dołączyć. Wraz z innymi kobietami była szkolona, a przekazywane techniki zabijania miały zapewnić im przeżycie na arenie. Przygotowywane do zapewniania uciechy widzom miały świadomość, że ich życie...