Gladiatorka

2010-01-01
2008-03-18
978-83-62382-03-3
gladiatorka przygodowa

Książka ta dostarczyła mi przyjemnej rozrywki na kilka dni. Fabuła mnie wciągnęła. Przyznam że zwroty akcji potrafią tu zaskoczyć i na prawdę bywają niespodziewane. W książce jest wiele scen bardzo brutalnych jak i erotycznych, co nie jest czymś w czym osobiście jakkolwiek gustuje, jednakże sądzę iż bardzo dobrze odzwierciedlają one realia. Książka przypadła mi do gustu i polecam ją serdecznie innym czytelnikom których nie razi rozlew krwi.

Czytałam lata temu, pamiętam, że główna bohaterka była nader antypatyczna, ale nie zasłużyła na wiele rzeczy, jakie ją spotkały po drodze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak dla mnie - całkiem ciekawy literacki debiut autora. Czyta sie ciekawie, lektura wciąga. Pewne grupy czytelników mogą poczuć się zniesmaczone opisami brutalnych walk, czy scen erotycznych. Jest to jednak "do strawienia" i ja książkę polecam!

Wciągający, brutalny świat rzymskiej areny i jej wojowniczek. Walki, uczucia oraz świat pieniędzy przeplatają się ze sobą, tworząc ciekawą całość. Polecam.

Niestety książka ta nie przypadła mi do gustu. Sam pomysł na książkę bardzo ciekawy i oryginalny. Nie mniej jednak uważam że główna bohaterka była nie przekonywujaca, a tak niby barwne opisy walki wcale nie były takie świetne. Ogólnie nie polecam tej książki, aczkolwiek uważam że każdy powinien sam przeczytać i ocenić.

Długo zabierałam się do tej książki, bo nie byłam do końca przekonana. Kiedy wreszcie zaczęłam czytać, w oczy rzucił mi się fantastyczny początek, który wiele obiecywał. Niestety, reszta akcji była raczej średnia, a główna bohaterka arogancka aż do bólu. Mimo to dobrze się przy niej bawiłam i mogłabym zaproponować czytelnikom, którzy szukają pełnych opisów walk, niż samej fabuły.

Książka z przygodami. Wyrwana z namiotku z tanimi książkami ze względu na niską cenę i hipnotyzujące oczy na okładce, ledwo zajrzałam do środka. Leciała ze mną samolotem (mój pierwszy raz!),była w Szwajcarii, pojechała wraz ze mną TGV do Paryża. Skończyłam ją czytać stojąc w kolejce do wjazdu na wieżę Eiffla.
Czy mnie oczarowała?
Mniej więcej tak, jak Paryż.
Była magiczna.
Nikt chyba nie polubił nigdy Lysandry, ale ja obdarzyłam ją sympatią za to, że została jaka była i nie zmieniła się w potulną owieczkę, żeby przypodobać się czytającym. Chociaż i tak momentami miałam ochotę ją rozszarpać.
Książka momentami naiwna, momentami brutalna, nie dało się od niej oderwać oczu.
Uwielbiam, kiedy kupione na ślepo i szybko książki zaskakują mnie w tak pozytywny sposób i trafiają na półki "moi ulubieńcy".

Czy mnie oczarowała?
Mniej więcej tak, jak Paryż.
Była...

Ciężko mi w ogóle zacząć, bo mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to ciekawa historia, z jaką wcześniej się nie spotkałam. Sceny walki przypadły mi do gustu i faktycznie zadziałały na wyobraźnię, a rysunki na pierwszych stronach pomogły w odnalezieniu się w temacie.
Z drugiej strony pomysł na fabułę jest dziwny i nie wiem, czy na pewno przypadł mi do gustu. Zakończenie było jakby napisane "na odwal", byleby skończyć, a postać Lysandry na pewno nie wzbudziła u mnie sympatii, choć na pewno nie ma nietuzinkowego charakteru, a jej niektóre cechy są godne podziwu. Szkoda mi, że świat starożytny, w którym toczyła się ta historia jest tak nierozwinięty...
Okładka jest generalnie ładna, podoba mi się dolna część z kobiecą sylwetką na arenie. Natomiast oczy... to subiektywne uczucie, ale po prostu nie pasują.
Ogółem uważam, że książka zasługuje idealnie na 6 gwiazdek, ale nie mam pewności, czy bym ją zachwalała. Można przeczytać, ale nie trzeba.

Gliadiatorka to opowieść o szkole dla przyszłych mistrzyń areny. Główna bohaterka którą na początku polubiłam, z każdą przewróconą kartką wzbudzała we mnie niechęć. Książka posiada bardzo dosadny język który wprowadza nas w historie pełną seksu, rozpaczy i śmierci. Brak przytłaczajacych opisów nie odbiera Rzymowi uroku tylko pozwala czytelnikowi na lekkie delektowanie sie powieścią. Mimo kilku minusów ksiazka posiada takze plusy dlatego pozwalam sobie dać jej 6/10 punktów.

Książka ciekawa, nietypowa.

Książka ciekawa, nietypowa.