Trzech panów w łódce... z angielskim

Wydawnictwo: Telbit
angielski, przygody
Inne
Asia

Doskonały podręcznik do samodzielnej nauki angielskiego. Autorzy podręcznika gwarantują, że z tą książką nie będziesz nudził się w trakcie nauki. Książka jest nowatorskim kursem języka angielskiego opartym na bestsellerowej, satyrycznej powieści Jerome'a K. Jerome'a "Three Men in a Boat". Sześć podstawowych zalet "Trzech panów w łódce... z angielskim" to: - bardzo wiele osób na poziomie FCE...

Sześć podstawowych zalet "Trzech panów w łódce... z angielskim" to:
- bardzo wiele osób na poziomie FCE i CAE ma duże kłopoty z czytaniem po angielsku, co jest wymogiem tych egzaminów. Dla tych czytelników, "Trzech panów w łódce... z angielskim" jest doskonałą formą nauki,
- czytanie powieści w oryginale ułatwia przyswajanie słownictwa (które jest starannie dobrane, tak by umożliwić osobom na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym opanowywanie nowych słów),
- powieść dostarcza kontekstu do poznania nowego słownictwa i struktur gramatycznych, a późniejsze kilkukrotne przećwiczenie konkretnych zasobów leksykalno-gramatycznych zwiększa szansę na pamięciowe opanowanie materiału,
- podręcznik zawiera definicje ponad 1200 słów. Dzięki umieszczaniu tłumaczeń słów w tekście czytelnik może śledzić tok książki bez częstego sięgania do słownika,
- powieść Jerome'a, podzielona na małe fragmenty, to dobry szablon lekcyjny, a komizm sytuacyjny i językowy powieści gwarantują, że lekcje nie będą nudne,
- liczne ćwiczenia i wyjaśnienia umożliwiają przyswojenie nie tylko słów, ale i struktur gramatycznych, a nawet pewnej wiedzy z zakresu kultury anglosaskiej

Asia | 2010-12-20
Przeczytana: lipiec 2012

Książka z dużą dozą humoru, rozpoczynając od rozdziału pierwszego. Humor oparty na naturze ludzkiej jest ponadczasowy. Bardzo polecam, szczególnie w języku angielskim, łączymy przyjemne z pożytecznym :)

Zawsze byłam przekonana, że tylko kontakt z językiem obcym na co dzień pozwala nie tylko na jego rozwój ale w ogóle utrwalanie. Niezastąpione są zatem konwersacje, a świetnym sposobem jest również czytanie książek w oryginale.
"Trzech panów..." to doskonała forma nauki przez rozrywkę, której dostarcza specyficzny, angielski humor. Dzięki przygodom bohaterów poznajemy nie tylko język ale również kulturę angielską. Każdy rozdział zawiera na marginesie wyjaśnienie, bądź tłumaczenie wybranych, trudniejszych słówek, dzięki czemu czytelnik nie ma potrzeby sięgania co chwilę do słownika, zakończony jest natomiast zadaniami, ćwiczeniami, ciekawie wyjaśnionymi zasadami gramatycznymi, krzyżówkami. Po przebiciu się przez pierwszy rozdział, w którym uczymy się może mniej przydatnego słownictwa z zakresu medycyny, wszelkich chorób, które wmawia sobie nasz bohater, zaczynamy wciągać się w ten angielski klimat i czerpać z nauki również przyjemność. Czekała 2 lata na swoją kolej na mojej półce, w...

Basiaminah | 2016-11-17
jaga63 | 2016-09-26