Przygody Hucka Finna z angielskim. Podręcznik do nauki języka angielskiego na bazie powieści Marka Twaina „Adventures of Huckleberry Finn”

Wydawnictwo: Telbit
Inne
Asia

Przygody Hucka Finna stanowią świetną podstawę lub uzupełnienie do nauki języka angielskiego ze względu na swoje wartości literackie i językowe. Powieść napisana jest bogatym i zadziwiająco nowoczesnym językiem. W odróżnieniu od tradycyjnych podręczników, nauka oparta na książce mistrza pióra daje czytelnikowi bezpośredni kontakt z naturalnym językiem. Co więcej, wciągająca treść powieści...

W odróżnieniu od tradycyjnych podręczników, nauka oparta na książce mistrza pióra daje czytelnikowi bezpośredni kontakt z naturalnym językiem. Co więcej, wciągająca treść powieści sprawia, że każda lekcja jest nową przygodą i czystą przyjemnością.

Podręcznik oparty na powieści Marka Twaina został przygotowany dla uczniów i studentów języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (FCE, CAE, CPE, TOEFL). Książka może być stosowana jako podstawa nauki języka na tych poziomach, ale przede wszystkim jako lektura dodatkowa poszerzająca wiedzę językową oraz rozwijająca konkretne sprawności językowe. W odróżnieniu od typowej nauki języka, nauka języka oparta na czytaniu powieści nie jest pustym zapamiętywaniem słów i wyrażeń, ale skuteczną metodą powtarzania słownictwa oraz struktur gramatycznych w kontekście, a już samo czytanie na głos to świetna metoda ćwiczenia wymowy.

Podstawowe zalety "Przygód Huckleberry'ego Finna... z angielskim!” to:
- połączenie pożytecznego z przyjemnym, czyli nauka języka angielskiego przy okazji czytania świetnej książki,
- przedstawienie zagadnień gramatycznych, które sprawiają uczącym się języka angielskiego największe kłopoty
(różnice znaczeniowe, niuanse gramatyczne, pułapki językowe itp.), nie ma tutaj standardowych regułek, które
można znaleźć w wielu książkach do gramatyki, tylko konkretne odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania
dotyczące gramatyki języka angielskiego,
- poznawanie i utrwalanie nowych słów poprzez czytanie i operowanie słownictwem z tekstu w ćwiczeniach
(bezpośrednio pod każdym rozdziałem),
- obszerny zbiór ćwiczeń oraz klucze do ćwiczeń, czyli możliwość samodzielnej nauki,
- słowniczki z tłumaczeniem wybranego słownictwa bezpośrednio przy każdym rozdziale, co daje czytelnikowi
możliwość śledzenia fabuły książki bez notorycznego zaglądania do słownika,
- testy pomagające lepiej zrozumieć treść książki, rozwijające także umiejętność rozwiązywania tego typu zadań
egzaminacyjnych,
- zagadnienia kulturowe, których znajomość przyczyni się do lepszego zrozumienia utworu Twaina oraz do
pogłębienia wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych,
- książka jest również doskonałą pomocą dla nauczycieli, którzy poszukują interesujących materiałów na lekcje.

PaniUpiorowa | 2015-03-29

Huck Finn - miłość mojego dzieciństwa......

Velaya | 2016-11-25
Skellen | 2013-09-05