Ziemia, Piekło, Raj. Jak czytać obrazy religijne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-11263-8
albumy
Anna

Z przedmowy : "Ziemia-Piekło-Raj- to książka prezentująca wybrane dzieła malarstwa, którym towarzyszy komentarz ikonograficzny, powstałe na przestrzeni piętnastu stuleci, czyli nieomal od narodzin sztuki chrześcijańskiej po czasy współczesne. Ma ona na celu pomóc w odczytaniu treści obrazów religijnych i dlatego posłużono się w niej metodą badawczą historii sztuki - ikonografią - stosowaną do interpretacji motywów i tematów dzieł sztuki."

źródło opisu: PWN, 1994

Krystian Szymczak | 2011-11-13