83-87703-40-0
etyka, papież
filozofia i etyka
mecque

Książka autorstwa Karola Wojtyły, składa się z rozważań na temat podstawowych problemów etyki, porusza m.in. takie problemy, jak: stosunek do przyjemności, sprawiedliwość a miłość, znaczenie powinności.

źródło opisu: http://www.gaudium.pl/index.php?page=shop.product_...(?)

Sygryda | 2014-01-18
Przeczytana: 16 marca 2002

Etyka jest jedną z moich ulubionych dziedzin filozoficznych, zapewne dlatego, że bezpośrednio tyczy człowieka i jego zachowań.
Papież w znakomity sposób, w tej krótkiej formie literackiej, przedstawia nie tylko antropologiczny rys zagadnienia, ale także w przystępny dla każdego sposób ujmuje typowo moralne zagadnienia.
Dobrze napisana rzecz o przedmiocie odnoszącym się do wszystkich czytelników, nie jedynie tych z zacięciem filozoficznym.

halszka31 | 2011-10-12

Lektura obowiązkowa na studiach podyplomowych z zakresu religioznawstwa.Przeczytana tym chętniej, że zawsze intrygował mnie podział na etykę chrześcijańską i "laicką" Ciekawość została zaspokojona, "laicka" nie ogranicza się tylko do Dekalogu...

barbaraniechcic | 2016-11-24
| 2016-07-10