Góra z czarnego szkła

Otherland - Mountain of black glass
83-7120-923-1
fantastyka
dasilwa

Trzeci po Mieście złocistego cienia i Rzece błękitnego ognia tom tetralogii Inny Świat. Wybrańcy Sellarsa wiedzą już, że celem ich wędrówki po Innym Świecie są mury Priama i czarna góra. Choć oswoili się z osobliwościami wirtualnych światów, a nawet przypadkiem zdobyli cenne urządzenie ułatwiające przedostawanie się do kolejnych rzeczywistości, muszą stawić czoło nowym trudnościom. Przede wszystkim grozi im Strach, morderca, któremu zależy na rozbiciu grupy i przejęciu władzy nad systemem stworzonym przez Bractwo Graal. Podróż bohaterów jest prawdziwym sprawdzianem ich przyjaźni, dojrzałości i gotowości poświęcenia. Nie wszyscy przeżyją tę przygodę. Pociechą dla pozostałych będzie spotkanie z Paulem Jonasem. Czy zna on odpowiedzi na ich pytania? Czy !Xabbu, Martine i inni zdążą poznać i wypełnić swoją misję, zanim zniekształcenie obejmie całą sieć, a Bractwo wykorzysta swoją władzę do usunięcia niewygodnych świadków własnych przestępstw?

książek: 2004
Dominik | 2012-09-12
Przeczytana: 11 września 2012

Trzecia już część Innego Świata to jak na razie najlepsza część tego cyklu. Po wprowadzeniu (Miasto Złocistego Cienia) i drugim tomie będącym opisaniem zasad kierujących wirtualnym Innym Światem (Rzeka Błękitnego Ognia) dostajemy tom trzeci będący częścią, która jest wręcz naszpikowana akcją.

Przez 750 stron cały czas coś się dzieje i aż trudno oderwać się od lektury. Dostajemy nowe tajemnice do rozstrzygnięcia, ale i niektóre też zostają rozwiązane.

W końcu też autor lepiej przedstawia korelację pomiędzy bohaterami, lepiej poznajemy ich cele, pragnienia, Tad bardziej zagłębia się w ich psychologię.

W trzecim tomie również dostajemy najciekawszy, moim zdaniem, świat który pojawił się w tym cyklu. Aby nie spoilerować mogę jedynie napisać, że ma on związek z jednym najlepszych antycznych dramatów.

Jeżeli ktoś jeszcze nie sięgnął po serię "Inny Świat" powinien jak najszybciej. Jest to bowiem wyśmienity cykl powieściowy i chyba jeden z najlepiej skonstruowanym światem i...

Grams | 2016-11-01
Mlg | 2016-07-06