Życie po śmierci

Tłumaczenie: Janina Kreczyńska
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RIVAIL
Après la mort
978-83-62402-02-1

Co czeka nas po śmierci? Czy śmierć jest ścianą, za którą czeka nas nicość czy też drzwiami, dającymi wstęp do innego świata? Léon Denis, nazywany często poetą spirytyzmu, zabiera nas w długą i piękną podróż, która z pewnością przyniesie nadzieję wszystkim strapionym po śmierci bliskich, pewność wątpiącym i siłę ludziom, na których barki spadły ból i cierpienie. W wielkiej podróży Denis...

W wielkiej podróży Denis zabiera nas najpierw do świata starożytnych cywilizacji: do Egiptu, Indii, Grecji i na piaszczyste brzegi Palestyny, gdzie szuka śladów idei, które jak dowiemy się z kolejnych rozdziałów, mają zrewolucjonizować światopogląd wszystkich ludzi. Następnie kroczymy śladami wielkich naukowców, którzy w ciszy swoich gabinetów badają zjawiska mediumiczne, mogące dać nam odpowiedź na to, czy po śmierci życie wciąż trwa. Poznajemy w końcu najważniejsze zasady teorii spirytystycznej, którą na podstawie przekazów od wysoko rozwiniętych Duchów zebrał Allan Kardec. Informacje w niej zawarte są niezwykle logiczne i sprawiają, że każdy z nas może zasmakować tego, co czeka nas na tamtym świecie. Jednocześnie Denis przedstawia je w pięknej, literackiej formie, różniąc się tu od samego Kardeca, który preferuje styl bardziej naukowy.

Wydanie, które ukazało się nakładem Oficyny Wydawniczej RIVAIL, jest wznowieniem przedwojennego przekładu Janiny Kreczyńskiej, zredagowanego ponownie przez członków Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych. Zostało ono wzbogacone w liczne przypisy wyjaśniające trudniejsze pojęcia, a także przedstawiające krótkie biogramy najważniejszych historycznych i literackich postaci, do których nawiązuje autor.

bonawentura09 | 2017-02-21
michaltrudny | 2015-12-30