Dzień, w którym umilkły głosy. Moja walka ze schizofrenią

Tłumaczenie: Danuta Korziuk
Wydawnictwo: Replika
The Day the Voices Stopped. A memoir of madness and hope
Ryjek

Dręczony strachem, wyszydzany, namawiany do samobójstwa. Sam pośród szeptów. Czternastoletni Ken Steele słuchał radia w swoim domu w Connecticut, kiedy po raz pierwszy pojawiły się głosy, rozkazujące mu, by się zabił. Jak noblista, matematyk John Nash, którego historię życia uwieczniono w "Pięknym umyśle", Steele miał przez następne trzydzieści dwa lata żyć z niszczycielskimi objawami schizofrenii: torturowany przez wewnętrzne głosy, niszczony przez paranoidalne złudzenia, ledwo przetrwał na marginesie społeczeństwa.
W tej inspirującej historii Steele opowiada o swoim zwycięstwie nad chorobą i o tym, jak działalność i bycie rzecznikiem chorych psychicznie pomogły mu odzyskać zdrowie oraz przekazać nadzieję innym podobnym do niego.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2001

źródło okładki: http://www.replika.eu/