Lisy, sowy i reszta

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Foxes, Owls and All
83-10-10163-5
kamk

Janek, jego młodsza siostra, Zosia, i ich rodzice mieszkają w samym środku lasu, wśród zwierząt, by nieść pomoc chorym lisom, borsukom, jeżom, myszołowom, zaskrońcom oraz innym stworzeniom. Czują się potrzebni i szczęśliwi i każdego dnia przeżywają nową przygodę. Czy uratują życie 18 zgłodniałym burzykom z wyspy Man, które podczas bezgwiezdnej chmurnej nocy straciły orientację i nie trafiły do...

Czy uratują życie 18 zgłodniałym burzykom z wyspy Man, które podczas bezgwiezdnej chmurnej nocy straciły orientację i nie trafiły do morza, celu swojej wędrówki?
Czy zdołają ocalić dzikiego borsuka poranionego przez dwa ogromne wilczury?

żabot | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Jeśli lubiłeś/-aś ksiażki Geralda Durrela a zwłaszcza „Moją rodzinę i inne zwierzęta”, jeśli zaczytywałeś/-aś się w cyklu Jamesa Herriota „Wszystkie stworzenia duże i małe” nie wspominając o doskonałym serialu, jeśli wreszcie lubisz felietony Wajraka, ta książka jest dla ciebie. To żadne ambitne dzieło – fakt. Ale kiedy mózg już dymi od poważnych dzieł i potrzebujesz przeczytać coś łatwego, lekkiego i przyjemnego a jednocześnie ciekawego i niebanalnego, warto sięgnąć po te ciepłe opowieści z życia małżeństwa, którego pasją stała się opieka nad dzikimi zwierzakami „po przejściach” i przywracaniu ich przyrodzie. Książka dla ludzi od 4 do 104 lat, czyli dla każdego.
Jedyna, bardzo subiektywna wada ( czy wadka ;-) ): książkę wydała Nasza Księgarnia po raz pierwszy w 1981 roku i pokuszono się o spolszczenie imion bohaterów. Brzmi trochę dziwnie, kiedy z jednej strony mamy angielskojęzyczne nazwy geograficzne, czasem też nazwiska i pomiędzy nimi mamy Jana, Jasia, Andrzeja… Cóż, książka...

beata88 | 2013-09-18
Przeczytana: 06 września 2013