Nowe bajki na dobry sen

Wydawnictwo: Świat Książki
Neue Märchen, die den Kindern helfen Geschichten über Streit, Angst und Unsicherheit und was die Eltern darüber wissen sollten. Für Kinder von 6-10 Jahren
83-7129-222-8
dziecko, bajki, rodzice, poradnik

Zawarte w tej książce bajki są pomyślane jako element dialogu między dorosłymi a dziećmi. Historyjki te oraz ich interpretacje mają stanowić pomoc w odsłanianiu konfliktów uwarunkowanych sytuacją rodzinną, we wspólnym łagodzeniu ich i w redukowaniu problemów powstających w relacjach społecznych. Podobnie jak w pierwszej książce "Bajki na dobry sen" ("Märchen, die Kindern helfen") również tutaj przedstawione są konkretne sugestie dotyczące wspólnego przezwyciężania problemów. Należy jednak pamiętać, że historyjki i ich objaśnienia nie mogą bynajmniej być traktowane jako substytut terapii czy cudowny środek rozwiązujący wszelkie problemy.

["Słowo wstępne" - fragment]

Kremik | 2011-02-01

Kochałam, gdy moja mama czytała mi je na dobranoc. Te same historie nawet po dziesięć razy. Mimo upływu czasu, dokładnie je pamiętam, gdyż tak bardzo różnią się od banałów, wciskanych dzisiaj małym czytelnikom. Ta książka to świetna inwestycja, bo należy do prozy dydaktycznej, jednocześnie bardzo łatwo przyswajalnej. Dzieci na prawdę biorą sobie do serca płynące z niej nauki. Wiem, bo sama się na Ortnerze wychowałam i myślę że dzięki temu jestem dziś lepszym człowiekiem.

pralka55 | 2014-02-25

w dzieciństwie czytałam te bajki przed snem, oczywiście znałam je na pamięć a mimo to nie mogłam się doczekać aż przeczytam do końca, wyobrażając sobie każdą scenę:D

znk | 2016-02-06
Aleksa | 2015-10-23