Virtualo -50% thriller

Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Czytelnik
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hunter

Kryminałem "Portret z paragrafem" Adam Bahdaj otworzył jakby szufladkę tzw. kryminału milicyjnego. W pewnej miejscowości ktoś zgładził dyrektora tartaku, a ciało porzucił w dole z wapnem. Śledztwo prowadzi kapitan Brzoza (i jest to nazwisko symboliczne, jak na zbrodnię w tartaku przystało), posiłkujący się sierżantem Stasinem. Autor stara się mylić tropy.

źródło opisu: http://www.klubmord.com/Recenzje/damian-dominik-po...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

V-12 | 2018-04-01
Przeczytana: 31 marca 2018

Jak na Bahdaja (Damiana) powieść mogłaby być napisania ciekawiej. Mało jest w niej wciągających wątków, dostrzegalna jest względnie prosta fabuła, choć całość nie zachowuje ciągłości czasowej. Lektura na jeden długi wieczór.

Ciekawostką jest użycie przez autora nazwiska Lasak. Pojawia się też znany z późniejszej powieści "Maski i twarze" slogan "śmierć frajerom" (czyżby to był tak popularny slogan używany w tamtych latach?). Bahdaj zdradził się też swoim zamiłowaniem do gór, bo przy opisie krajobrazu użył jednego ze swoich ulubionych słów "smrek", który jest regionalnym odpowiednikiem wyrazu "świerk".

Ogólnie polecam, nie tylko miłośnikom mniej znanej twórczości Bahdaja, ale przede wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z literaturą kryminalną.

Michał | 2013-02-08
Maryś Bien | 2017-08-02