Hołd dla mroku

Wydawnictwo: Rebis
Salute the Dark
steampunk
Konował

Żądny krwi czarownik Uctebri zdobył wreszcie Szkatułę Cienia i może rozpocząć mroczny rytuał, który ma przynieść nieśmiertelność władcy osowców. Jednak Uctebri ma własne plany tak wobec imperatora, jak i Imperium. Wielkie armie osopodobnych kontynuują zwycięski pochód. Przywódca siatki szpiegów Stenwold Maker musi zdecydować, na których ze swoich sojuszników może naprawdę liczyć. Tym razem...

Wielkie armie osopodobnych kontynuują zwycięski pochód. Przywódca siatki szpiegów Stenwold Maker musi zdecydować, na których ze swoich sojuszników może naprawdę liczyć. Tym razem bowiem wojska Imperium nie zatrzymają się, dopóki nie zdobędą Kolegium, rodzinnego miasta Stenwolda.

Mistrz broni Tisamon staje przez straszliwym wyborem. Musi opuścić przyjaciół oraz córkę i doznać wielu upokorzeń, żeby w zamian stanąć przed imperatorem z ostrzem w dłoni. Jednak czy kieruje nim naprawdę wyłącznie honor czy może inna, złowieszcza siła?

ilo99 | 2018-03-04
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 04 marca 2018

Czwarta część cyklu Cienie Pojętnych. Można zacząć od tego tomu, autor litościwie streszcza czytelnikowi wydarzenia oraz wypisuje osoby biorące w nich udział. Ci, którzy niedawno skończyli lekturę poprzednich części po prostu przerzucą kilka stron. Świat przedstawiony niby jest nam bliski, ponieważ opisuje ludzi, ale są oni specyficzni. Dzielą się na różne rasy. Występują muszce, modliszowce, żukowce i wiele innych w zależności od owadzich cech, jakie posiadają. Czerń i złoto to barwy charakterystyczne dla osowców, którzy są ludem bardzo wojowniczym. Jedynym ich celem jest ekspansja terytorialna i podbój kolejnych krain. Rodowitych mieszkańców przekształcają w swoich niewolników. W miarę zagłębiania się w losy bohaterów poznajemy przedstawicieli nowych ras. Ich również dotykają działania wojenne. Ludy mieszkające na Nizinach usiłują wzniecić bunt przeciwko ekspansji terytorialnej osowców. Książka obfituje w przygody, nagłe zwroty akcji. Docenić należy zwłaszcza dopracowany świat...

SlumberGirl | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Kolejny bardzo dobry tom Cyklu Pojętnych. W czwartej części ponownie mamy szanse śledzić losy bohaterów dobrze nam znanych z poprzednich tomów. Wojna trwa, a naszych bohaterów ponownie los rzucił na wszystkie strony świata. Książka jest pełna akcji i potrafi nie raz dobrze zaskoczyć. Ponadto trzyma poziom poprzednich tomów, dlatego też osoby, które miały już styczność z tą serią na pewno nie poczują się rozczarowane. Polecam.

Książka wciągająca. Dobrze i szybko Asia ją czyta. Fabuła z trzech pośrednich tomów rozwija się i na końcu wiele rzeczy się wyjasnia i pewne wątki sie kończą. jednocześnie autor kilka furtek zostawia otwartych jednak w mojej ocenie z kolejnym tomem rozpocznie się inną jednak pozostająca w ciągłości historia. W książce (i ogólnie w całej serii) irytuje mnie poświęcenie każdego kolejnego rozdziału innej części historii, pokazuje to rozległy świat i fabułę jednak cierpi na tym 'wkręcenie się' w książkę, na dłuższą metę to trochę odrywa od książki. niemniej książka jest bardzo dobra, zwroty akcji są zaskakujące a fabuła mało przewidywalna. Po przeczytaniu w krótkim czasie dwóch tomów robię sobie przerwę. Na pewno wrócę do serii.

grendella | 2013-02-21

W Hołdzie dla mroku Tchaikovsky zręcznie splata wątki zarysowane w poprzednich częściach, prowadząc nas do spektakularnego finału. Modliszkopodobny Tisamon zmierza w kierunku stolicy Imperium Os, w ślad za nim podąża jego córka, Tynisa. Ważec Salma i jego partyzancka armia nadal prowadzą wojnę podjazdową z najeźdźcą, jednak przed nimi ważna bitwa. W miastach mrówców, pszczelców i pająków kontrolowanych przez osowców wrze, a wojna toczy się na bardzo wielu frontach. Tajemnicza szkatuła pełna złowrogiej prastarej magii, wokół której osnuta była fabuła poprzedniej części, trafiła w dość podłe ręce i może wyrządzić wiele zła, jeśli coś lub ktoś nie pokrzyżuje planów jej przewrotnego właściciela. Wszystkie te elementy (i jeszcze kilka innych) udaje się autorowi zgrabnie połączyć, brawurowo przerzucając nas z jednej lokalizacji do kolejnej i tworząc powieść, w której dzieje się dużo, szybko, i momentami dość zaskakująco.

W poprzedniej notce, wspominałam o niezwykle interesującym świecie...

clsBartek | 2013-05-19
Przeczytana: 16 maja 2013

Czwarta część niesamowitej sagi Cienie Pojętnych. Zdecydowanie najlepsza książka przeczytana przeze mnie w tym roku. Tchaikovsky w mistrzowskim stylu splata wątki głównych bohaterów. Jest ich dość wielu, akcja książki jest więc dość rozrzucona, ale sposób pisania autora nie pozwala choć na chwilę oderwać się od lektury. Zachwyt twórczością Tchaikovsky'ego, autor spłaca w najlepszy sposób. Nie mogę wprost doczekać się kolejnej części (niestety, zmuszony jest oczekiwać na zwrot do biblioteki). Ze względu na zakończenie Hołdu dla mroku, nie jestem w stanie wyobrazić sobie akcji Scieżki Skarabeusza.

Podsumowując, książka dla tych, których pociąga cała seria. Ja z całego serca polecam, gdyż lektura zapewnia wypieki na twarzy. Z całą pewnością jeszcze nie raz wrócę do całej sagi.

Tomek | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Takie mini-zwieńczenie. Do tej pory łyknąłem wszystkie 4 tomy, znakomite połączenie magii, miecza i steampunku.

Beata Szary | 2012-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rzeź i masakra - giną znani bohaterowie - a szkoda.
Książka najlepsza z cyklu - jak do tej pory.

Olka | 2012-03-02

Książka była ciekawa, chociaż uśmiercenie 2 najlepszych wojowników nie było dobrym posunięciem ze strony autora. >.

Greendraco | 2012-04-05
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Najlepsza część z pośród wszystkich 4 części. Gorąco polecam!

Mathias | 2016-01-09

Zdecydowanie najlepsza część serii!