Festyn w Bławatkowie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
hunter

Proza Bahdaja dla małych dzieci charakteryzuje się poetycką fantazją, umiłowaniem przyrody, pogodnym i optymistycznym stosunkiem do świata. Autor posługuje się w niej często konwencją fantastyczną. Dowodzi tego m.in. opowiadanie Festyn w Bławatkowie, w którym pisarz przedstawił świat marzeń sennych małego chłopca. Proces doskonalenia wewnętrznego bohatera, jaki dokonywał się podczas snu, doczekał się częściowego urzeczywistnienia w warstwie realistycznej utworu.

źródło opisu: http://www.zs-jablonna-lacka.republika.pl/czytelnia/bahdaj_adam.htm

źródło okładki: zdjęcie autorskie

darunia11056 | 2015-11-15