Święte miejsce

Paweł Korombel
horror

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pierwsza połowa historii opartej na chrześcijańskich wierzeniach.

Pierwsza połowa historii opartej na chrześcijańskich wierzeniach.

Bardzo długo rozkręcająca się akcja, ale jedna z lepiej opisanych scen wypadku/wybuchu, dla której warto doczytać.

Do twórczości Jamesa Herberta wracam po trzydziestu latach. Uzupełniłem swoją biblioteczkę o tę pozycję , których nie posiadałem i wznawiam te przygodę Świętym miejscem . Pierwsza część jak na horror jest bardzo łagodna, jest to wprowadzenie i nakreślenie cech bohaterów. W małej brytyjskiej miejscowości dochodzi do prawdopodobnych uzdrowień. Jedenastoletnia Alice po objawieniu odzyskuje słuch i mowę. Kościół ma sceptyczne podejście do wydarzenia do czasu kolejnego objawienia i uzdrowień . Niestety za tymi cudami nadciąga czas nieszczęść . Niewierzący lokalny dziennikarz poprzez swój przypadkowy kontakt z dziewczynką zostaje wplątany w dziwną grę... Czas na drugą część.

Niesamowita opowieść o objawieniach maryjnych w pewnym brytyjskim miasteczku i o dziewczynce, która owe miasteczko odmieniła.

Z Jamesem Herbertem nie ma żartów. Jak idzie naprzód, to nie sposób go zatrzymać. Jego „Święte miejsce” jest doskonałym tego dowodem. Niby nic prostszego, takich opowieści w historii ludzkości było wiele, ale wciąż pozostaje coś niesamowitego w motywie dziecka, które doznaje potencjalnego objawienia religijnego. Także w motywie miasteczka, które zrobi wszystko, by utrzymać swój świeżo zdobyty status. I motywie dorosłych którzy mają szansę zajaśnieć światłem odbitym.

Przed Wami groza nastrojowa, która umiejętnie buduje napięcie, podbija stawki i zabiera czytelników prosto w mrok króliczej nory. Jednocześnie jeden z tych horrorowych klasyków, od których trudno oderwać wzrok. Nawet jeśli gwarantują prawdziwie bezsenną noc.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Można przeczytać, ale horrorem bym tej książki na pewno nie nazwała. Nic jakiegoś specjalnego się nie dzieje, dopiero końcówka książki nabiera tempa i ewentualnie zachęca do sięgnięcia po drugi tom, co oczywiście zrobię, ale raczej głównie dlatego, że jak już coś zaczynam, to chce to dokończyć, a nie z palącej chęci dowiedzenia się do będzie dalej.

Cudowne objawienie? Uleczenie? Boska opatrzność?
Mieszkańcy małej wioski, a szczególnie reporter lokalnej gazety, Fenn, zadaje sobie pytania, widząc uzdrowienie młodej Alice. Kolejne cuda mają miejsce obok kościoła, przy starym dębie, pielgrzymi dobijają się, aby tylko doznać dotyku Najświętszej Maryi, a czytelnik jest świadomy, że ta tymi zdarzeniami kryje się coś więcej.
"Święte miejsce" to naprawdę dobry horror, który w początkowych etapach bardziej ukazuje nam reakcję mediów, społeczeństwa i Kościoła na zdarzenie, zwane "cudem". Intrygująca relacja, która okazała się może lepszym elementem książki niż sam horror?

Cudowne objawienie? Uleczenie? Boska opatrzność?

Bardzo dobra. Utrzymana w klimacie filmu Omen. Jestem bardzo ciekawa czy druga części horroru będzie równie interesująca.

920712 papier G8

920712 papier G8

• Horror
  • Horrory
  • James Herbert
  • Herbert James
  • Książki
  • Regał MP

Dodaj cytat z książki Święte miejsce