Dwadzieścia cztery minuty w balonie

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a
balon, podróż, relacja
przygodowa
hunter

Podróż balonem miała miejsce 28 września 1873 r. w Amiens. Tekst, w którym została opisana, ukazał się po raz pierwszy w „Journal d’Amiens” [„Dziennik Amiens”] 29-30 września 1873 r. pod tytułem Podróż „Meteorem”. W tym samym roku został opublikowany w formie książki, liczącej 12 stron, z ilustracjami, pod tytułem Vingt quatre minutes en ballon [Dwadzieścia cztery minuty w balonie]. W polskim przekładzie ukazuje się po raz pierwszy.

źródło opisu: http://jv.gilead.org.il/zydorczak/24min-pl.html

źródło okładki: http://jv.gilead.org.il/zydorczak/24min-pl.html