Gdy krzepnie rtęć

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320703514
alpinizm, wspinaczka, Himalaje, góry
Honorka22

Tadeusz Piotrowski jest znanym polskim alpinistą i himalaistą w prezentowanej książce Gdy krzepnie rtęć przedstawia relację z polskiej zimowej wyprawy na Noszak, która zapoczątkowała nowy etap himalaizmu – wspinaczkę zimową. Walka z chorobą wysokościową, czterdziestostopniowym mrozem i huraganowym wiatrem została zakończona sukcesem.

Rafraf | 2015-01-15

Książka mnie trochę rozczarowała, choć czyta się ją z zainteresowaniem. Po tytule spodziewałem się, że będzie o zmaganiach w górach, a autor tutaj w dużej mierze koncentruje się na etapie wstępnym wyprawy, czyli opisuje swoje wrażenia związane z Afganistanem. Lektura bardziej podróżnicza niż wysokogórska, ale polecam.

Asiula87 | 2015-12-28
PawełDobosz | 2015-05-06