Moje góry

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Le Mie Montage
alpinizm, wspinaczka, Himalaje, góry
Honorka22

Walter Bonatti opowiada o swoich najsłynniejszych wyczynach alpinistycznych, jak samotnie samotnie zdobywa niepokonaną zachodnią ścianę Dru, opisuje o wyprawach w Andy i Himalaje. Jest to opowieść o człowieku, który nie tylko zna , ale i kocha góry.

źródło opisu: okładka książki

książek: 1990
Renax | 2014-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2014

Biografia alpinisty, ale biografia 'wewnętrzna'. Autor opisuje swoje największe wyzwania, porażki i sukcesy. Wyjaśnia, co go pcha w góry, dlaczego człowiek chce narażać swoje życie. Ja nie jestem alpinistką, a nawet przeraża mnie wejście na drabinę, ale tę książkę czytałam z zapartym tchem. Dopiero teraz rozumiem Kukuczkę i innych. Czytając, miałam wrażenie, że 'mój duch' przebywa na półeczce skalnej i kuli się przed mrozem, śniegiem i lawiną. Przepiękny sposób opisu.
Przede wszystkim zaś autor opisuje niecodzienny dzisiaj system wartości, takich jak honor, współpraca, hart ducha i odporność na stres i wyczucie, kiedy należy walczyć do końca, a kiedy odejść, by powrócić, gdy dojście na szczyt będzie możliwe. Wiele się z tej książki nauczyłam.

edmund | 2013-01-11
Przeczytana: 2010 rok

Czytałem z zapartym tchem. Niezwykła opowieść o wyprawach wybitnego alpinisty i o górach w czasach, kiedy sprzęt i możliwości były jeszcze, jak by się mogło wydawać, o wiele uboższe. Dodatkowo prawdziwa lekcja pokory dla tych, którzy sami chodzą po wysokich górach.

kasia1987 | 2016-11-25

Cóż można napisać - piękna książka. Grzechem byłoby jej nie przeczytać.

Klara | 2016-08-01
tomatotota | 2016-07-21