Z Ziemi na Księżyc

Cykl: Mała trylogia vernowska (tom 1)
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
De la Terre à la Lune
Wokół Księżyca, Księżyc
hunter

Inne wydania

W późniejszym wydaniu pt. "Wokół Księżyca" powieść ta zawarta jest w wersji skróconej. Drugą część stanowi powieść "Naokoło księżyca" (również włączona w wersji skróconej do późniejszego wydania pt. "Wokół Księżyca").

LadyBlackCat | 2016-05-03

„Z Ziemi na Księżyc” to książka za mało doceniana. A mogą ją czytać czy słuchać zarówno dzieci, jak też i dorośli. Kipi wprost od entuzjazmu i optymizmu. Jest to opowieść o przygotowaniach do wyprawy na Księżyc, wyprawy oczywiście wymyślonej przez autora . Wydarzenia rozgrywają się po zakończeniu wojny secesyjnej. Otóż jeden z członków Klubu Artylerzystów, Amerykanin, wpadł na pomysł wystrzelenia na Księżyc pocisku armatniego. Pocisk i armata musiały być oczywiście monstrualnych rozmiarów. Przy wsparciu innych osób ustalił plan, jak to ma się odbyć i go zrealizował. Pierwotnie w pocisku miało nie być załogi, zebrało się jednak 3 śmiałków, dwóch Amerykanów i Francuz, wśród nich sam pomysłodawca. Tom kończy się właśnie na wystrzeleniu pocisku, dalsze losy bohaterów i całego przedsięwzięcia opisane są w książce „Wokół Księżyca”.

Książka jest frapująca z wielu względów . Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że wiele rzeczy, które miały miejsce podczas prawdziwej, pierwszej...

Karmiacy_Kolibry | 2015-07-18
Przeczytana: 06 lipca 2015

Straszne rozczarowanie! Nie takiego Verne'a zapamiętałem z dzieciństwa. Problem tej książki nie polega na tym, że autor z prawami fizyki mija się jak kula z płotem, ale że jest sakramencko nudna. Jakiś prezes Klubu Artylerzystów, chce wybudować armatę i wystrzelić pocisk na Księżyc, a nikt nie puka się w głowę, nie rzuca kłód pod nogi. Wręcz przeciwnie. Cały świat wychodzi z siebie, żeby to mu ułatwić. Nie wiem co facet brał podczas jej pisania, ale XIX-wieczne dopalacze musiały być bardzo silne. Zamiast tego "dzieła" polecam "Na srebrnym globie" Żuławskiego. Zwracam jeszcze uwagę na jeden mały "szczegół" - w książce nie ma ani jednej kobiety.

Donat | 2017-02-01
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Duży minus dla wydawcy.
W tym wydaniu pierwszy plik audio jest recenzją książki a zarazem jej spoilerem!
Ponadto wydawca podaje, iż książka trwa 97:20 godzin a naprawdę trwa 7:52 godzin.

magia78 | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017