Rycerz swojej pani

Tłumaczenie: Piotr Maksymowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rycerz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: BIS
Once a knight
romans, rycerz, Dood
Wanda

Młodej i pięknej, choć nad wiek poważnej i dumnej lady Alisoun, dziedziczce potężnego zamku i pokaźnych dóbr ziemskich, zagraża niebezpieczeństwo – ktoś czyha na jej życie. Kobieta postanawia znaleźć rycerza, który będzie ją chronił. Wybiera „żywą legendę” – sir Davida z Radcliffe, który jednak okazuje się odbiegać od jej wyobrażeń. To człowiek zmęczony życiem, pozbawiony majątku, zaszczytów i nadziei na odmianę losu. Alisoun zatrudnia go jednak, wciąż licząc na to, że jego imię odstraszy wrogów. Wkrótce ma się okazać, jak znacząco jej decyzja wpłynie na los ich obojga.

Agnieszka | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014