Pielgrzymi puszczy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Pilgrims of the wild
przygodowe, indianie, biografia
przygodowa

Grey Owl czyli Szara Sowa to indiańskie imię pisarza Georga Stansfelda Belaney. Auror żył wśród kanadyjskich Indian i poślubił dziewczynę z plemienia Irokezów. Pielgrzymi puszczy to opowieść o tym jak Georg przemienia się w Szarą Sową, człowieka szczęśliwego i spełnionego. Pisarz opisuje swoje wędrówki z żoną przez łowieckie tereny Kanady. Z myśliwego polującego na bobry staje się gorący obrońca i wielbiciel tych zwierząt.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie