Brzydka narzeczona

Tłumaczenie: Zuzanna Sikorska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słoneczny skarb". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: BIS
Priceless
83-88461-41-9
romans
Wanda

Adam Keane – bogaty, cieszący się złą sławą szlachcic – dzięki małżeństwu z panną z arystokratycznego rodu chce poprawić swoją pozycję towarzyską. W rodzie Edana, słynnym z pięknych panien, lecz cierpiącym na wieczne niedostatki finansowe, jest na wydaniu młoda Bronwyn. Rodzice jej chętnie przystają na hojną propozycję Adama w zamian ze rękę córki. Układ zostaje zawarty. Jednak na widok narzeczonej Adam nie jest w stanie ukryć zaskoczenia. Nikt mu nie powiedział, że nie jest podobna do swoich sióstr…

Z jednej strony polecam tę książkę gdyż naprawdę wciąga, choć z drugiej strony akcja trochę męcząca za dużo niedomówień. Adam nie chce Bronwyn, potem chce i na odwrót. Ale mimo wszystko warto przeczytać.

Kasiag | 2015-01-02

Jestem zachwycona.
Na początku byłam mocno ciekawa, ponieważ nigdy jeszcze nie czytałam nic autorstwa Dodd. Jednak szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Lubię romanse historyczne, ale zazwyczaj niczym mnie nie zaskakują. Tutaj było zupełnie inaczej :)
Sposób narracji pani Dodd, można określić jako śmiały, błyskotliwy i pełen polotu. Dzięki temu stylowi autorka od początku przykuwa uwagę czytelnika, nawet nie samą akcją, ale oryginalnym sposobem jej przedstawienia. Chociaż, samej akcji, czy też fabule, jako takiej, również nic nie można zarzucić. Wręcz przeciwnie. Dużo się dzieje :)
Dodajmy do tego dwójkę bardzo oryginalnych bohaterów (ponieważ zarówno Adam jak i Brownyn nie są ani odrobinę konwencjonalni), którzy są oddani wiarygodnie i przekonali mnie do siebie całkowicie.
Smaczku wszystkiemu dodaje nutka humorystyczna, która wkrada się autorce, to tu, to tam, sprawiając, że całość jest tym smaczniejsza.
Polecam bardzo gorąco :)
A ja zamierzam nadrobić...

Iwona | 2013-06-11
Przeczytana: 22 maja 2013

Napisana z humorem co jest dużym plusem. Czasami denerwujące dialogi. I bardzo denerwujący główny bohater... niby geniusz finansowy a momentami wydaje się głupi że aż boli... Ale ogólnie historia wciągająca.

Nikto | 2013-11-16
Na półkach: Rok - 2012, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2012

Staroświecka powieść o tym generalnie , że kobieta jest po to by '' leżeć i pachnieć '' i ABSOLUTNIE nie może być ani mądra ,ani wykształcona ,bo to ujma na jej honorze.

Jagoda | 2011-08-13
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Zaczyna się prawie jak u Daphne du Maurier - jak dla mnie cudownie. Drugi rozdział już mi się bardziej z Jane Austen kojarzył - trochę gorzej, ale też nie najgorsze skojarzenie. Dalej to już harlequin... czyli niezłe czytadło, ale nic poza tym.
Zakończenie - jeśli ktoś nie przewidział po drugim rozdziale, to z pewnością w połowie lektury już nie miał wątpliwości do jakiego finału zmierza powieść.

Laura | 2011-08-28

Dowód na to że nie liczy się tylko pierwsze spojrzenie.

beetlejuice | 2011-04-25

lekkie, wciągające.. typowy 'odmóżdżacz'

Kasia | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, Christina Dodd

Bardzo ciekawa i fajna książka ;) Naprawdę mi się podoba :)

adzikck15 | 2016-06-25
Basia | 2016-05-14