Zrzuciłam habit

Dropping the habit
978-83-615-1313-1
zakonnica, klasztor, powołanie
Kinqa

Wstrząsające wyznanie kobiety, która po 32 latach spędzonych w zakonie doszła do wniosku, że wstąpiła do klasztoru nie w wyniku prawdziwego powołania, lecz pod bezwzględną presją matki i środowiska. Autorka opisuje dramatyczne doznania samotności, tęsknoty za miłością i macierzyństwem, zwątpienia w wyznawane od dzieciństwa prawdy wiary. Kiedy wreszcie uzyskuje zwolnienie ze ślubów zakonnych, ma 47 lat i rozpoczyna życie w obcym, skomplikowanym świecie. Gdzie znaleźć pracę i mieszkanie? W co się ubierać? Jak planować wydatki i korzystać z bankomatu? Samodzielne życie okazuje się nie lada wyzwaniem dla kobiety, która od 15 roku życia była zależna od zakonnej reguły/ nigdy nie decydowała o sobie. Chociaż autorka nie zdołała ułożyć sobie osobistego życia, nie żałuje, że zdecydowała się zrzucić habit. Autobiograficzną opowieść ilustruje kilkadziesiąt zdjęć z prywatnego archiwum Marion Dante.

MonKu | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Spodziewałam się czegoś lepszego. Pierwsza część (początki życia zakonnego) dość uboga jeśli chodzi o emocje. Potem jest już trochę lepiej. Jest więcej emocji, szczegółów dotyczących odejścia od zgromadzenia.
Generalnie nie jest źle, ale spodziewałam się że książka będzie dużo lepsza.

Małgorzata | 2017-05-02

Niestety powieść nie wciągnęła mnie na tyle aby móc ją polecić.

Tina Pohorylle | 2015-01-07

Spodziewałam się czegoś lepszego. Oczekiwałam wzruszeń, odrobiny kontrowersji. Całość czyta się bardzo szybko, ale za lekko. Ot, dość ciekawa, ale niezgrabnie napisana historia kobiety, która postanowiła zmienić swoje życie.

Weronika | 2014-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Mimo, że książkę szybko się czyta, to się trochę zawiodłam. Spodziewałam się wzruszeń, a nic takiego nie odczułam.

Muza | 2014-02-07

Gorąco polecam. Czytając tą książkę robiłam naprawdę wielkie oczy ze zdziwienia.

marry | 2014-07-24
Przeczytana: 18 lipca 2014