Doprowadzony do szału

Wydawnictwo: Insignis
Driven to distraction
978-83-61428-25-1
clarkson, moto, humor, felietony, top gear
motoryzacja
Legs

"Wszystkim, którzy stworzyli mojego Range Rovera. Dobra robota, chłopaki. Jest świetny." Przygotujcie się na ostrą jazdę! Clarkson właśnie powrócił! I już za chwilę podzieli się z wami tym, co leży mu na sercu. A jest tego trochę... Dowiecie się, między innymi: * na czym polega przypadłość zwana "syndromem choinki" * co wspólnego z powodzeniem u kobiet ma hipoteza Poincarégo *...

Przygotujcie się na ostrą jazdę! Clarkson właśnie powrócił!

* na czym polega przypadłość zwana "syndromem choinki"
* co wspólnego z powodzeniem u kobiet ma hipoteza Poincarégo
* czy zwykła sofa może przebyć więcej mil niż Boeing 747
* jak brzmi jeden z najlepszych niemieckich dowcipów
* dlaczego lepiej nie wybierać się na drinka z posiadaczem telefonu BlackBerry
* czy uwertura Rok 1812 Czajkowskiego jest rzeczywiście lepsza od piosenki Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?
* dlaczego każdy powinien spędzić weekend z koparką.

No i rzecz jasna będzie też o samochodach. Przeczytacie o tych, które powodują mimowolne opadanie szczęki, olśniewają swoim pięknem, imponują osiągami albo... są po prostu bardzo fajne. No dobrze, pojawi się tu też trochę motoryzacyjnych porażek.

Książka Doprowadzony do szału to Jeremy Clarkson z pedałem gazu wciśniętym do dechy. Zapnijcie więc pasy i trzymajcie się mocno. Życzymy miłej podróży. Właśnie wjeżdżacie do strefy szalonego, nieopanowanego śmiechu.

Ewelina Kwaśniewska | 2010-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Po tę książkę mogą sięgnąć wszyscy. Niezależnie od tego, czy są maniakami motoryzacji czy nie. Zostało w niej opisanych -jak dobrze liczę- 70 samochodów. Każdy potraktowany jak odrębna jednostka charakterologiczna. Clarkson podchodzi do nich jakby naprawdę miały duszę. Przy okazji dowiadujemy się trochę o jego problemach ze sprzętem domowym, że jego żona nie lubi Lexusa IS 250 i wiele innych rzeczy. Całość ubrana, jak zawsze, w trafne uwagi, świetne porównania oraz sączącą się z niektórych zdań złośliwość i przebijające poczucie humoru.
Do mnie przemawia. Naprawdę upewniłam się, że samochody mają duszę.
A przy okazji nieźle się pośmiałam...

Paulina Tasarz | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Oj długo czytałam tą książkę miałam łądnych kilkanaście podejść i w końcu dokończyłam! :D BYło zabawnie ale chyba wole normalne felietony o wszystkim :P

Piotrek | 2011-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Chyba najgrubsza książka Clarksona. Ale dobrze, nowinek motoryzacyjnych podpartych nieograniczonym cynizmem i humorem nigdy dość. Ważne, że wraz z kolejnym artykułem, siedzisz z Jeremy'm w opisywanym samochodzie. I o to chodzi.

algreholt | 2014-04-28

Najnowsza książka Jeremy'ego Clarksona - Driven to distraction to jedna ze śmieszniejszych jakie czytałem. Jeśli jesteś fanem programu Top Gear i lubisz angielski humor to coś dla Ciebie. Są to felietony, które ukazały się w Sunday Times'ie.

Sposób pisania Clarksona o samochodach, ale i nie tylko, również jego polityczna niepoprawność, bezpośredniość i nazywanie rzeczy, które mu się nie podobają po imieniu jest rozbrajający.

Konwencja książki - czyli krótkie felietony, również pozwalają na to by ją w każdej chwili odłożyć i wrócić w dowolnym momencie.

Jeśli komuś się podoba angielski humor w stylu Pratchett'a, jest facetem i lubi samochody to pozycja musowa w Jego biblioteczce, a jeśli masz to samo i jesteś kobietą, to poproszę o Twój nr tel. i również musisz to przeczytać

Broda | 2013-11-19
Przeczytana: 13 lutego 2011

Przeczytałem ją dawno temu. Fajnie jest się pośmiać, a Clarcsona lubię. Jego sposób pisania jest rozpoznawalny, no i zna się na rzeczy. To bardziej zbiór felietonów niż powieść, więc można zawsze przerwać czytanie tej książki na dłużej, nie mając obawy o utratę wątku. Zawsze wracam do niej, kiedy potrzebuję odrobiny rozrywki w iście Angielskim stylu.

Patryk619 | 2013-11-26

Jest to moja pierwsza książka Clarksona jaką sobie sprawiłem, a zarazem jedna z najbardziej ulubionych, zapewne dlatego, że jestem fanem motoryzacji jak sam autor.
Książka ta jest zbiorem felietonów, w których Jeremy recenzuje samochody, od tych zwykłych, dostępnych dla zwykłego śmiertelnika, aż po te najbardziej egzotyczne, o których większość z nas może jedynie pomarzyć. Fajne w tej książce jest to, w jaki sposób Jezza opisuje te auta. Na początku każdego felietonu rozprawia się z problemami i absurdami codziennego życia, a następnie płynnie przechodzi do recenzji samochodów. Oczywiście nie brakuje ciętego języka Jeremiego i szyderczych komentarzy, na każdym kroku manifestując swoje zdroworozsądkowe podejście do życia.
Książkę poleciłbym raczej fanom Clarksona i Top Gear, gdyż to samochody są w niej głównym bohaterem.

NexaT | 2015-06-07
Przeczytana: maj 2015

Cóż, zawiodłem się na tej książce. Począwszy od tego, że IMO nie jest zbyt ciekawa. Bardzo dużo subiektywnych odczuć względem wszystkich samochodów. Na pewno nie można dowiedzieć się z tej lektury czegoś o motoryzacji, bo to po prostu przemyślenia Clarksona. Ja mimo wszystko liczyłem, że on ugryzie jakoś ten temat.

Książki nie skończyłem całej, zatrzymałem się gdzieś w połowie. Apogeum mojego wnerwienia przypadło, gdy w jednym rozdziale krytykował ostro Volkswagena Phaetona, a zaraz potem pisał, że chciałby ten samochód w swoim garażu marzeń. Mało tego, był jeszcze drugi tekst poświęcony temu samochodowi, gdzie tym razem był wychwalany przez Clarksona.
Albo nie zrozumiałem czegoś, albo się pomieszał.

Giero | 2014-01-08

Cóż, na tle innych jego książek (a przeczytałem ich wiele) ten tytuł nie prezentuje się imponująco. Na pewno trzyma poziom, jest zabawnie i interesująco, ale....czasami ma się wrażenie, że przecież to wszystko już było. Niektóre tematy to jedno wielkie marudzenie. Jak ktoś lubi Clarksona i jego styl, to przebrnie przez Doprowadzonego do szału, odłoży na półkę i pewnie szybko zapomni. A jeśli ktoś zastanawia się, czy ze wszystkich książek Jezzy wybrać właśnie tą, odpowiedź jest prosta - nie.

Whiro | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Czwarta z rzędu książka Clarksona... wsiąkłam na tyle, że mój partner ma dość ciągłego cytowania Jeremy'ego ;) Wciąż lekko i fajnie się czyta. Wciąż bawi.

Mati | 2011-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Dużo śmiechu, trafnych opinii. Nie tylko dla miłośników motoryzacji.