Podstawowe wiadomości o islamie, T.2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
7 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
islam, historia religii
filozofia i etyka
Feanor

W tomie drugim Czytelnik znajdzie omówienie sufizmu, a więc nurtu mistycznego w islamie, oraz szczegółową prezentację przemian zachodzących we współczesnym świacie muzułmańskim, a zwłaszcza podłoże z niepokojem obserwowanej polityzacji islamu i powstawania fundamentalizmu. Bogate aneksy zawierają przegląd dziejów islamu, wykaz sur koranicznych i informacje o kalendarzach muzułańskich.

Tonatio | 2012-11-17

Powiedziałbym że "Podstawowe wiadomości" są dość rozległe i szczegółowe a co najważniejsze - przedstawione bez urojonego zachwytu dla muzułmanów. W drugim tomie przeczytacie o sektach i ruchach heretyckich w islamie.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: czerwiec 2010

Cały rozdział o sufizmie, nie? Tylko ten przeklęty współczesny islam, nie dałam rady tego spamiętać, zgubiłam się w połowie =='

nuna21 | 2016-04-21
Monia555 | 2016-01-02