Pod płomiennem słońcem Afryki

hunter

Inne wydania

Szeherezada | 2017-02-13
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Juliusza Verne’a kojarzą chyba wszyscy jako autora przygodowych powieści dla młodzieży. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w swoim dorobku ma również pozycje o charakterze geograficznym. Przyznaję, że ja też nie miałam o tym pojęcia i ściągnęłam sobie wcześniej wspominane Przygody z serwisu Wolne Lektury, żeby mieć cokolwiek do czytania w telefonie w trakcie jazdy zatłoczonym autobusem.

Wydaję mi się, że akurat ta powieść była najgorszym wyborem z możliwych. Szokuje mnie wręcz, że w tak ogromnym zbiorze serwisu potrafiłam wstrzelić się akurat w tak nudną i źle napisaną historię.

Nie chcę uwłaczać tutaj Juliuszowi Verne’owi, którego część powieści stało się światowymi klasykami, niemniej nie mogę przejść obojętnie nad potwornie słabą i nieciekawą książką jaką są Przygody. Gdyby nie to, że jest bardzo krótka i czekałam na jakieś cudowne rozwinięcie fabuły, rzuciłabym jej czytanie w diabły po jakichś dwudziestu pierwszych stronach. Całą treść powieści stanowią opisy różnych operacji...

lobuz09 | 2017-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Opisy pomiarów geodezyjnych były dość ciekawe, zwłaszcza że na studiach miałem z tym styczność. Przypomnienie sobie libelli, alidad i innych słówek było przyjemne :)
A sama książka... wszystko co się rusza trzeba zabić i zjeść, nawet żyrafę, słonia czy nosorożca. Okropnie czytało się te fragmenty..

Korynna | 2016-09-26
pralka | 2015-12-25