Agent JFK 3. Miecz i tomahawk

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Agent John Francis Kovář. Meč a tomahawk
Agent JFK,
Bartek

Wikingowie pod wodzą Leifa Eriksona odwiedzili Amerykę jeszcze przed tysięcznym rokiem naszej ery, ale nie miało to żadnego wpływu na późniejszy rozwój cywilizacji euroatlantyckiej. Są jednak światy, którym Wikingowie i Indianie dali podstawy późniejszego średniowiecza i mieli wpływ nawet na rewolucję przemysłową. Nie każdy ma ochotę pozostawić te równoległe światy ich naturalnemu biegowi zdarzeń. JFK na pokładzie wojennego drakkara z mieczem w jednej i sramasaxem w drugiej ręce stawia czoła chińskiej blokadzie kontynentu północnoamerykańskiego i biologiczno-magicznej broni nieprzyjacielskich dywersantów.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Piotrek | 2015-08-07
Przeczytana: 30 lipca 2015

Tom trzeci przygód Kovara to już nareszcie jakaś głębiej przemyślana powieść fantastyczna. W końcu jest tu coś co można nazwać ciekawą fabułą.

Tym razem JFK nie może ufać do końca Agencji i jej sprzymierzeńcom. Zdrada czyha wszędzie, a sojusze zmieniają się jak w kalejdoskopie. Do tego należy dodać, że JFK musi pomóc odkryć Amerykę nie Kolumbowi lecz Wikingom, a rdzenni mieszkańcy Ameryki to nie potulni Indianinie z fajką pokoju w gębie.

Choć zakończenie jest powiedzmy "takie sobie" - niby magia, niby okultyzm i szamańskie pieśni, ale przynajmniej nikt do nikogo nie walił z ciężkiego karabinu, lotniskowca, czołgu czy pistoletu laserowego. Dlatego dobrze się to czyta. Może autor choć trochę spokorniał? Możliwe. Trzeba sprawdzić resztę przygód Francisa Kovara.

Misza | 2016-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Z pewną niechęcią zabrałem się za tą książkę, ale zostałem mile zaskoczony. Miecz i tomahawk zdecydowanie lepiej się czytało od części poprzedniej przygód Agenta JFK. Sądzę że książka zawdzięcza to lepszym oddaniu realiów wikingów z X wieku i większe skupienie na części, ogólnie określę ją mianem historycznej - niż na części fantastycznej. Jednakże i ta część powiastki nabrała tu bardziej wyrazistych kształtów, niż we "Nie ma krwi bez ognia".
Myślę też, że jeżeli rozpoczynać przygodę z tą serią, to lepiej zacząć od tego tomu, nie czytając poprzednich myślę że nic człowiek nie straci. A że z pewnością stosunkowo niewielki format wydania, oraz lekka treść pozwoli spokojnie przeczytać ją podczas podróży pociągami bądź autobusami.

słoneczko | 2015-12-01
Przeczytana: styczeń 2015

To nie jest to co u Zambocha lubię najbardziej, ale dosyć dobra.

Bartek1985 | 2011-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Dopiero przy tej czesci cos napisze. Zaluje tylko jeden rzeczy zwiazanej z ta seria ze nie mam aktualnie wiecej czesci:( w ciagu niecalej doby przeczytalem 3 i pewnie jakbym mial reszte to bym siedzial dalej i czytal. Uwielbiam ksiazki tego autora kazda z nich to bardzo milo spedzony czas. Humor, akcja, pełno trupów plus ciekawy obraz swiata tego mozna sie spodziewac po tej seri. Juz nie moge sie doczekac az dorwe kolejna czesc

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: 2011 rok