Śledztwo w sprawie Jezusa

Indagine su Gesù
9788375691924
religia
Franciszek

Kim jest Jezus? W jaki sposób dokonał największego przewrotu w dziejach ludzkości? Dlaczego fascynuje wszystkich, nawet swoich wrogów? Jak wyjaśnić setki proroctw zawartych w Piśmie Świętym, które dokładnie przepowiedziały całe Jego życie, a nawet moment Jego przyjścia na świat? A przede wszystkim: czy naprawdę zmartwychwstał? Jakie mamy na to dowody? Czy dzisiaj żyje? I gdzie jest?

BIETKA | 2014-09-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 września 2014

Tym razem, słynny włoski dziennikarz - zdumiewający erudycją- kolejną publikację rozpoczyna od casusu Flewa.Ów 80-letni filozof, światowej sławy symbol nukowego ateizmu, zaszokował swoje środowisko.
Dotąd, był patronem idei nieistnienia Boga, teraz, na konferencji w Nowym Jorku oświadczył, że przekonał się o Jego istnieniu:
- " Moje odkrycie Boga wynikło z pielgrzymki rozumu, a nie wiary".
Paradoksalne, prawda? Przy tym, Antony Flew wskazał na DNA jako "dowodu" działania w przyrodzie stwórczej Inteligencji, dodając:
- " Czy owa Inteligencja weszła w kontakt z ludżmi, czy wręcz sama przyszła na ziemię, stając się człowiekiem".

Autor apologetycznej publikacji wskazuje na Owego Człowieka. Jest nim właśnie Jezus Chrystus, centrum wszechświata.
Dziennikarz przeprowadza szczegółowe, skrupultne i staranne dochodzenie na temat rewolucji chrześcijaństwa jaka dokonała się po Narodzeniu Jezusa.
Sięga do wielu żródeł historyczno-religijnych i literackich. Cytuje wypowiedzi wielu sławnych...

peccator | 2018-10-29
Przeczytana: 28 października 2018

Przepiękna, mądra. Jedna z najwspanialszych książek, jakie przeczytałem. Lektura na całe życie. Jeśli po jej przeczytaniu ktoś nadal nie uzna i nie przyjmie Jezusa, to nie będzie mógł mówić, że nie wiedział, że nie ma nic pewnego, że wiara jest wymysłem człowieka.

Kamil | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

,,Tak się nie zmyśla" - recenzja książki na moim blogu: http://weszlowoko.blogspot.com/2016/11/tak-sie-nie-zmysla.html

picasso83 | 2017-10-11
Przeczytana: 03 stycznia 2018