Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne.

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
religia
Magdalena

Tym, co jest w nas najcenniejsze, jest zwykle to, czego nie potrafimy w sobie zaakceptować i przyjąć. To rozdział naszych bolesnych doświadczeń, wspomnień… A właśnie ten rozdział jest godny najwyższej nagrody! Nie Nobla – nieba! „Siódmy rozdział” to rekolekcje o. Augustyna Pelanowskiego. Niekoniecznie dla ludzi mocnych, ale na pewno szczerych, czasem pogubionych, zbuntowanych, z arsenałem...

„Siódmy rozdział” to rekolekcje o. Augustyna Pelanowskiego. Niekoniecznie dla ludzi mocnych, ale na pewno szczerych, czasem pogubionych, zbuntowanych, z arsenałem pretensji i żalów do ludzi i Boga. Mogą pomóc zaakceptować siebie z całą przeszłością, jedyny warunek – niczego nie taić, bo „Bóg pragnie od nas szczerości, a nie… grzeczności!”
Sam Autor pisze we wstępie: „Pamiętam, że gdy zacząłem czytać Biblię, przez jakieś trzy, cztery lata, nie czytałem opisów męki Jezusa. Rozczytywałem się w przypowieściach i cudach, ale gdy zaczynały się rozdziały opowiadające o Ogrodzie Oliwnym i o męce, omijałem je. Bałem się czytać o męce Jezusa, bo przypominała mi moje dramatyczne przeżycia, do których lękałem się wracać, a chętnie wymazałbym je z pamięci. Ale gdybym amputował sobie tę część pamięci, czy moje życie byłoby jeszcze moim? Czy byłbym jeszcze sobą?

Kasia | 2013-06-02

Ojciec Pelanowski pokazuje, opierając się na kilku fragmentach z Biblii, że tym, co nas najbardziej upodoabnia do Jezusa, jest cierpienie. Nie chodzi jednak o to, żeby go szukać, lecz o to, żeby je odpowiednio zinterpretować, jeśli już pojawiło lub pojawia się w naszym życiu.

Zachwyciło mnie głębokie, biblijne spojrzenie o. Pelanowskiego na ludzkie cierpienie, które ja dotychczas postrzegałam jako przekleństwo. Tymczasem z perspektywy rzeczywistości duchowej, a więc tej ostatecznej, w którą niebawem wszyscy wejdziemy wraz ze śmiercią cielesną - czy tego chcemy, czy nie - cierpienie jest błogosławieństwem! Odpowiednio przeżyte tutaj na Ziemi ma moc zagwarantowania nam pierwszego miejsca w niebie.

Konfrontując przekaz "siódmego rozdziału" z własnym życiem, zrozumiałam, że ja też zostałam wybrana przez Pana.

BiG_m | 2014-04-05
Na półkach: Legalizm, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Książka jest lepsza niż książki Anselma Gruna (przeczytałam dwie, więc być może się mylę). Gdy zaglądamy do swojego siódmego rozdziału - rozdziału naszego życia poświęconego cierpieniu i zranieniom - odkrywamy, że cierpienie jest tym, co upodabnia nas do Pana.
Więcej, Jezus otacza się tymi gorszymi, powołuje do siebie tych poranionych, ale tylko tych, którzy nie uciekają od swoich ran, którzy się z nimi godzą, którzy dzięki nim przychodzą do Niego, którzy uczą się być jak Jezus.
Do tego rozdziału należy zajrzeć po to, aby dostąpić uzdrowienia i po to, aby przy jego pomocy ukochać Jezusa, bo cierpiąc tak jak On upodabniamy się do Niego.
Wiele ciekawostek z zakresu Apokalipsy i Starego Testamentu na temat gry słów: siedem, 144, ostatni, ucisk, dan..
Naprawdę warto przeczytać tę książkę.

Dorcia | 2011-09-17
Przeczytana: maj 2011

Tak bardzo prawdziwa w swojej prostocie :)

FreePaula | 2013-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2013

Książka dla wszystkich którzy przeżywają w swoim życiu ciężkie chwile, doświadczają wielu przykrości lub zostali zranieni w przeszłości i do teraz noszą urazę w swoim sercu. Pomaga zrozumieć, że cierpienie nie jest bez sensu jeśli przeżywamy je i łączymy z cierpieniem i Męką Pana Jezusa, jeśli nie buntujemy się tylko z ufnością i pokorą przyjmujemy to, co nas spotyka prosząc jednocześnie Pana Boga o pomoc i ofiarując Jemu nasze cierpienie. Dla samego siebie naprawdę warto przeczytać.

kakutek | 2014-03-18

Cierpienie zawsze jest po coś. Cierpienie może prowadzić do oczyszczenia. Cierpienie należy właściwie przeżyć aby zrozumieć jego sens i moc. Wówczas będzie to błogosławieństwo, a nie przekleństwo. Takie i inne spostrzeżenia znajdują się w tej szczupłej książeczce. Jednak jej treść jest potężna w swojej prostocie. Polecam gorąco!

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Ta książka wzbudziła we mnie najmniej emocji ze wszystkich książek o.Pelanowskiego.Pewnie trzeba będzie do niej zajrzeć jeszcze raz.

Nomad | 2016-08-26
Przeczytana: 01 sierpnia 2016