Sekretna miłość

Cykl: Cynsterowie (tom 5)
Wydawnictwo: BIS
A secret love
romans, Cystersowie,
Wanda

Alathea ma poważny kłopot. Wskutek niefrasobliwości jej ojca, nieumiejętnie prowadzącego interesy z niewłaściwymi ludźmi, cała rodzina staje w obliczu bankructwa. Pomóc może tylko jeden człowiek - przyjaciel rodziny, Gabriel, uwodziciel i lekkoduch, który za Alatheą nie przepada...

kaktusowaona71 | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Całkiem przyzwoity romans historyczny. Tym razem to historia Gabriela Cynstera i Alathei. Czytało się szybko i miło a akcja toczyła się bez żadnych dłużyzn. W główny wątek miłosny został również wpleciony wątek dotyczący oszustw, czy też malwersacji finansowaych. Postaci bohaterów są bardzo plastycznie przedstawione i wzbudzają sympatię czytelnika. I wydawałoby się, że wszystko jest cacy, jednak zaczyna męczyć mnie powoli wtórność treści. Mam wrażenie, że zagłębiając się w serię i poznając kolejne tomy, czytam w koło tą samą książkę, a zmieniają się jedynie imiona bohaterów i okoliczności towarzyszące. Dlatego też nie mogę ocenić tej książki na więcej niż "dobra" czyli 6 gwiazdek.

MysiaG | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Bardzo przyjemny romans historyczny. Dostał ode mnie dużo gwiazdek, gdyż pozostawił po sobie same miłe wrażenia.
Dobrze przedstawieni bohaterowie i ich relacje, które stopniowo ulegają zmianie. Sensownie nakreślony przebieg zdarzeń, w obliczu których zarówno on jak i ona odkrywają siebie na nowo i muszą zrewidować opinie o sobie nawzajem; no i oczywiście muszą połapać się we wzajemnych uczuciach. Warto nadmienić, że owe zdarzenia absorbujące naszych bohaterów to nie umizgi salonowe lecz śledztwo w sprawie ewentualnego wyłudzenia finansowego, zagrażającego rodzinnemu majątkowi.
Gdyby ostatnie na łamach książki, miłosne zbliżenie było nieco bardziej porywające dostawiłabym pewnie jeszcze jedną gwiazdkę.

Kasia W-ka | 2013-01-03
Na półkach: Przeczytane, Cynster's(+), Cz.6
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Historia Gabriela Cynstera(kuzyna Demona) i Alathei.

karinka0031 | 2015-01-02

Jedna z moich ulubionych tej autorki

Szeherezada | 2017-06-23
Przeczytana: 22 lutego 2016