Ludy starożytnych Chin

Cykl: Mitologie świata (tom 20)
Wydawnictwo: New Media Concept
mitologia Chin, legendy Chin,
historyczna
bursian

Chiny ze swoją kształtującą się od tysiącleci cywilizacją należą do państw o najbogatszej tradycji kulturalnej i politycznej. Początki państwowości tego kraju sięgają wielu wieków przed naszą erą. Państwo Środka - obok Egiptu, Mezopotamii i Indii - stanowi jedną z cywilizacyjnych kolebek ludzkości. Chiny oddziaływały zarówno politycznie, jak i kulturalnie m. in. Na Japonię, Koreę, Wietnam, Tajwan i Tybet.

adopek | 2016-09-27
Seidhewedd | 2016-04-10