Buntownicy z 'Bounty'

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Andrzeja 18". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a
Les Révoltés de la
hunter

Opowiadanie o głośnym wydarzeniu z XVIII wieku – buncie załogi angielskiego statku Bounty niedaleko Tahiti (największej wyspy Polinezji). Wyrzucony kapitan William Bligh uratował się wraz z kilkunastoma marynarzami po przepłynięciu otwartą szalupą blisko 4000 mil morskich. Część buntowników pod wodzą Fletchera Christiana osiadła na wyspie Pitcairn na Pacyfiku i nie utrzymywała żadnych kontaktów ze światem aż do roku 1808, kiedy wyspa została ponownie odkryta przez załogę amerykańskiego żaglowca Topaz. Jedynym pozostałym wówczas przy życiu buntownikiem na wyspie był John Adams.

źródło opisu: Polskie Towarzystwo Juliusza Verne'a 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie