Wielkie Marki. Wielki Kłopot. Jak uczyć się na błędach innyc

Wydawnictwo: IFC Press Sp. z o.o.
8391351998
biznes, finanse

Guru marketingu Jack Trout w swojej najnowszej książce przedstawia: znakomitą analizę sukcesów i porażek kilku najsławniejszych marek, sposoby na to by unikać poważnych błędów marketingowych, najskuteczniejsze strategie budowania i zarządzania marką, najpowszechniejsze potknięcia współczesnego marketingu. Książka zawiera zestaw fachowych porad i wskazówek, jak budować, chronić, zarządzać i rozwijać własną markę, a jednocześnie unikać kilku najbardziej powszechnych potknięć, które mogą doprowadzić do stoczenia się ze szczytów sukcesu w otchłań nijakości. Król pozycjonowania, Jack Trout w swojej nowej, ważnej i kontrowersyjnej książce, odsłania tragiczne błędy marketingowe i strategiczne, które doprowadziły do kłopotów kilka największych firm. Ponadto przeprowadza otwartą analizę, w jaki sposób można było tych błędów uniknąć. Prezentując szczegółowe badania nad najsławniejszymi światowymi firmami, książka Wielkie marki. Wielki kłopot zawiera precyzyjne opisy przypadków porządkujące wydarzenia, które doprowadziły do utraty pozycji takie megamarki jak Xerox, Levi´s, Miller Brewing, Digital Equipment, Burger King i wiele innych. O autorze JACK TROUT prezes Trout & Partners, jednej z najbardziej prestiżowych firm marketingowych w Stanach Zjednoczonych, posiadającej biura w 12 krajach i klientów, takich, jak: AT&T, IBM, Merril Lynch, Sears i inne firmy z listy 500 największych firm magazynu Fortune. Trout, uważany za jednego z najbardziej wpływowych guru marketingu, był pierwszym popularyzatorem pozycjonowania produktów i idei, czyli docierania z nimi do świadomości konsumentów. Jest poszukiwanym prelegentem i autorem wielu klasycznych książek z dziedziny marketingu, w tym bestsellerowych Positioning: The Battle for Your Mind, 22 niezmienne

KyrieEleison | 2013-09-28
Przeczytana: 03 października 2013