Szatan i Judasz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szatan i Judasz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Satan und Ischariot
przygodowa
A--

Inne wydania

Zeszyty 1-11, wydane przez KAW w latach 1985-1986. Oprac. literackie Stanisława Urbaniaka i Teresy Jasiunas ; oprac. graf. Andrzej Maciejewski

Szatan i Judasz wydany został również przez wydawnictwo TEKOP (wydanie 3 tomowe, oparte o wydanie KAW), a także przez wydawnictwo Korona (wydanie 6 tomowe, oparte o własne tłumaczenie, bez skrótów wprowadzonych przez KAW)

źródło opisu: opis autorski

| 2016-02-18
Przeczytana: 19 lutego 2016

Do tej pory przeczytałam bardzo dużo książek Karola Maya. Wiele z nich utkwiło w mojej pamięci, ale są i takie, o których pamiętać nie chcę. Jeżeli chodzi o trzy tomowy cykl "Szatan i Judasz" to na pewno nie są to najlepsze książki Maya. Fabuła i przygody bohaterów są jakieś takie nijakie. Historia nie wciąga i cały czas czegoś mi brakuje.
Jeżeli ktoś chciałby się zapoznać z twórczością Karola Maya to najlepiej zacząć od trylogii "Winnetou". Jest to majstersztyk, któremu nic nie brakuje, arcydzieło, zaczniesz i nie przestaniesz. Właśnie przez tę serię zaczęłam czytać inne książki Karola Maya, jedne były równie dobre, a inne gorsze.

Niestety muszę stwierdzić, że jest to najgorsza część z całej trylogii.
Główni bohaterowie ścigają Tomasza Meltona, który jest bratem Harrego Meltona (poznajemy go w pierwszej części). Za zbiegiem podążają aż do Afryki. Tam, Old Shatterhand i Winnetou, spotykają nijakiego Anglika Emerego (zastanie on już do końca tej historii).Większa część fabuły rozgrywa się w okolicach Tunisu. Ten pomysł w ogóle do mnie nie przemawia. Wyobraża sobie ktoś dzielnego wodza Apaczów w Afryce, na pustyni wśród Arabów? Niemniej jednak, książka jest ciekawa i jak zawsze wielowątkowa, zawiera mnóstwo przygód.
Polecam tę i również inne książki Karola Maya, bo są naprawdę warte przeczytania.

Kafi | 2016-09-04
Przeczytana: 28 września 2016