W wąwozach Bałkanów

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cykl Arabski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
In den Schluchten des Balkan
przygoda, Bałkany
przygodowa
A--

Pasjonująca ksiażka przygodowa znanego klasyka literatury podróżniczej, której akcja rozgrywa się w krajach imperium tureckiego, w dzikiej scenerii gór Półwyspu Bałkańskiego. Bohaterowie powieści: Kara ben Nemsi w towarzystwie Hadżi Halefa Omara, Osko i Omara ben Sadeka wyruszają z Adrianopola na spotkanie z groźnym i tajemniczym "świętym" Mubarekiem. W czasie wyprawy są świadkami zaskakujących zdarzeń, przeżywają chwile pełne emocji i napięć, jak np. w Melniku, kiedy Halef zakrada się do gołębnika lub w Ostromczy, kiedy bohaterowie stają oko w oko z Mubarekiem. Powieść W wąwozach Bałkanów to ksiażka z tzw. cyklu arabskiego Karola Maya.
[tekst z okładki]

li-on | 2017-04-12