"Kieślowski pozostawił po sobie więcej niż filmy, do których będziemy powracać. Pozostawił też swego rodzaju mit i niedosyt wiedzy o sobie. Za życia nie zabiegał o publicity, nie lubił zwierzeń, chronił swoją prywatność. Czy wiemy jaki był poza planem filmowym? Z kim się przyjaźnił? Jak spędzał czas wolny? Jakie miał pasje? Co ze swego życia przeniósł na ekran? Z takich pytań zrodził się ten...

Z takich pytań zrodził się ten album. Album - nie o filmach, lecz o człowieku. Album poniekąd intymny, zawiera m. in. niepublikowane dotychczas fragmenty dzienników twórcy "Trzech kolorów", dokumenty, zapiski, fotografie miejsc Jego dzieciństwa, zdjęcia rodzinne. A także wspomnienia kilku Jego przyjaciół i bliskich znajomych."

Stanisław Zawiśliński

[Fragment wprowadzenia "Od Redaktora"]

Album pod redakcją Stanisława Zawiślińskiego.

Róża_Bzowa | 2010-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2010

Świetny koncepcyjnie i bardzo dopracowany graficznie album o jednym z największych filozofów kina, kompletnie niedocenionym w ojczyźnie.
Książka ukazuje reżysera z różnych stron, podsuwa zaskakujące tropy z jego życia osobistego.

Uwiodły mnie nieznane mi dotąd wiersze reżysera z młodości.

| 2016-07-12
Na półkach: 2016, Przeczytane