Umysł społeczny. Poznawcze i motywacyjne aspekty zachowań interpersonalnych

Tłumaczenie: Agnieszka Nowak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia z Górnej Półki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Social mind
83-60083-13-4

Skuteczne interakcje społeczne wymagają stosowania złożonych strategii poznawczych i motywacyjnych. W książce "Umysł społeczny" dokonano przeglądu i syntezy najnowszych badań psychologicznych nad związkiem łączącym ludzkie myśli i motywy - czyli nasz "umysł społeczny" - ze strategiami interpersonalnymi. Wyniki badań wskazują, że sukcesy jednostki w kontaktach z innymi osobami, w relacjach grupowych oraz w interakcjach strategicznych zależą w znacznej mierze od sposobu, w jaki interpretuje ona i wyjaśnia otaczający ją świat społeczny.

Ofelia | 2016-06-19
Kasia Czakon | 2014-09-23