Lubimyczytać.pl to:

religia
typ
papier
Ann
8.81 (16 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Poemat Boga-Człowieka" to zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. W Księdze pierwszej, noszącej podtytuł "Przygotowanie", znajdują się wizje i pouczenia od ślubu złożonego Bogu przez Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Panny – błagających o upragnione od lat potomstwo, poprzez dzieciństwo Maryi, Jej pobyt w Świątyni Jerozolimskiej, zwiastowanie, życie ukryte Jezusa aż do śmierci św. Józefa, małżonka Maryi. Wszystkie wydarzenia opisane są językiem barwnym, plastycznym, dającym poczucie rzeczywistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach. Część wizji została jej przekazana przez Jezusa Chrystusa w postaci wewnętrznych dyktand, które zapisywała w chwili ich słyszenia.

źródło opisu: nota wydawcy

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
| 2014-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie książka mojego życia - dla chcących poznać życie Jezusa z tysiącami szczegółów pozycja więcej niż obowiązkowa, dzięki niej już mniej zazdroszczę Apostołom, że mogli przebywać bezpośrednio z Panem, bo dzięki tej lekturze możemy przeżyć wiele z tego, co oni i jeszcze więcej, bo przeważnie z perspektywy Jezusa i z Jego komentarzem.

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.”

Jakub | 2013-03-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Jestem zachwycony tym dziełem i jest to moja ulubiona książka.

Cała postać Jezusa zyskuje nowego blasku i staje się bardziej zrozumiała, zarówno od strony Boskiej, jak i ludzkiej. Poznajemy szczególniej człowieczeństwo Jezusa, tak często źle rozumiane albo w ogóle odepchnięte. Otrzymujemy nie postać fantastyczną, z bajek, ale człowieka z krwi i kości, z żywymi uczuciami i wzniosłym rozumem, przesyconego Boską myślą, dobrocią i miłością. Poznajemy doskonałego człowieka i doskonałego Boga.

Ann | 2011-08-21

Ta książka jest objawieniem mistyczki Marii Valtorty, które osobiście spisała wg wskazań Jezusa.
Objawienie dotyczy obrazów z życia Jezusa, a nawet wydarzeń jeszcze wcześniejszych, od poczęcia Maryi w łonie św. Anny. Z każdą kartką byłam zaskakiwana szczegółami i wieloma detalami dotyczącymi wyglądu, stroju, miejsca zamieszkania Świętej Rodziny. Wielość symboli i ich znaczenie jest ogromna i stanowi niesamowite bogactwo. Dzięki temu Jezus i Maryja stają się jeszcze bliżsi i jeszcze bardziej ukochani.
Warto przeczytać, choćby po to, aby runęły stereotypy, które tak bardzo zniekształcają obraz Jezusa, a tym bardziej Maryi.

dafi | 2012-01-21
Przeczytana: 10 października 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To poemat w którym są odpowiedzi na wszystkie pytania,dla człowieka szukającego: sensu życia i jak życ by być szczęśliwym.Można powiedzieć że od 2-giego tomu to już przygodowa opowięść ,ale jak dająca do myślenia.

Paulina | 2012-07-05
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Po przeczytaniu tej książki już nic nie jest tak samo...

Eligiusz | 2013-12-26

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica