Okładka książki Poemat Boga-Człowieka

Poemat Boga-Człowieka

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poemat Boga-Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
religia
typ
papier
Ann
8.71 (17 ocen i 6 opinii)

Opis książki

"Poemat Boga-Człowieka" to zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. W Księdze pierwszej, noszącej podtytuł "Przygotowanie", znajdują się wizje i pouczenia od ślubu złożonego Bogu przez Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Panny – błagających o upragnione od lat potomstwo, poprzez dzieciństwo Maryi, Jej pobyt w Świątyni Jerozolimskiej, zwiastowanie, życie ukryte Jezusa aż do śmierci św. Józefa, małżonka Maryi. Wszystkie wydarzenia opisane są językiem barwnym, plastycznym, dającym poczucie rzeczywistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach. Część wizji została jej przekazana przez Jezusa Chrystusa w postaci wewnętrznych dyktand, które zapisywała w chwili ich słyszenia.

źródło opisu: nota wydawcy

Polecamy

Opinie czytelników
| 2014-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie książka mojego życia - dla chcących poznać życie Jezusa z tysiącami szczegółów pozycja więcej niż obowiązkowa, dzięki niej już mniej zazdroszczę Apostołom, że mogli przebywać bezpośrednio z Panem, bo dzięki tej lekturze możemy przeżyć wiele z tego, co oni i jeszcze więcej, bo przeważnie z perspektywy Jezusa i z Jego komentarzem.

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.”

Jakub | 2013-03-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Jestem zachwycony tym dziełem i jest to moja ulubiona książka.

Cała postać Jezusa zyskuje nowego blasku i staje się bardziej zrozumiała, zarówno od strony Boskiej, jak i ludzkiej. Poznajemy szczególniej człowieczeństwo Jezusa, tak często źle rozumiane albo w ogóle odepchnięte. Otrzymujemy nie postać fantastyczną, z bajek, ale człowieka z krwi i kości, z żywymi uczuciami i wzniosłym rozumem, przesyconego Boską myślą, dobrocią i miłością. Poznajemy doskonałego człowieka i doskonałego Boga.

Ann | 2011-08-21

Ta książka jest objawieniem mistyczki Marii Valtorty, które osobiście spisała wg wskazań Jezusa.
Objawienie dotyczy obrazów z życia Jezusa, a nawet wydarzeń jeszcze wcześniejszych, od poczęcia Maryi w łonie św. Anny. Z każdą kartką byłam zaskakiwana szczegółami i wieloma detalami dotyczącymi wyglądu, stroju, miejsca zamieszkania Świętej Rodziny. Wielość symboli i ich znaczenie jest ogromna i stanowi niesamowite bogactwo. Dzięki temu Jezus i Maryja stają się jeszcze bliżsi i jeszcze bardziej ukochani.
Warto przeczytać, choćby po to, aby runęły stereotypy, które tak bardzo zniekształcają obraz Jezusa, a tym bardziej Maryi.

Dawid | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Książka-studium nad trzema latami działalności publicznej Chrystusa. Miejscami nieco nużąca, ale ogółem na duży plus. Przede wszystkim skupia się na dialogach Chrystusa z ludźmi i prezentuje Jego wypowiedzi. Dla mnie osobiście jest to powieść przybliżająca postać Syna Człowieczego. Jest tam trochę "dziwnych" wypowiedzi Jezusa, przez co nie jest ona chyba efektem objawienia, lecz fantazji. Ale przymykając oko na niektóre kwestie jest to monumentalne dzieło ku czci Boga. Tak jak Emmerich skupia się na obrazach i opisach, tak Valtorta kładzie nacisk na dialogi. Oba dzieła się świetnie uzupełniają.

dafi | 2012-01-21
Przeczytana: 10 października 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To poemat w którym są odpowiedzi na wszystkie pytania,dla człowieka szukającego: sensu życia i jak życ by być szczęśliwym.Można powiedzieć że od 2-giego tomu to już przygodowa opowięść ,ale jak dająca do myślenia.

Paulina | 2012-07-05
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Po przeczytaniu tej książki już nic nie jest tak samo...

Eligiusz | 2013-12-26

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku