Okładka książki Poemat Boga-Człowieka

Poemat Boga-Człowieka

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poemat Boga-Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
religia
typ
papier
Ann
8,71 (17 ocen i 6 opinii)

Opis książki

"Poemat Boga-Człowieka" to zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. W Księdze pierwszej, noszącej podtytuł "Przygotowanie", znajdują się wizje i pouczenia od ślubu złożonego Bogu przez Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Panny – błagających o upragnione od lat potomstwo, poprzez dzieciństwo Maryi, Jej pobyt w Świątyni Jerozolimskiej, zwiastowanie, życie ukryte Jezusa aż do śmierci św. Józefa, małżonka Maryi. Wszystkie wydarzenia opisane są językiem barwnym, plastycznym, dającym poczucie rzeczywistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach. Część wizji została jej przekazana przez Jezusa Chrystusa w postaci wewnętrznych dyktand, które zapisywała w chwili ich słyszenia.

źródło opisu: nota wydawcy

Polecamy

Opinie czytelników
| 2014-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie książka mojego życia - dla chcących poznać życie Jezusa z tysiącami szczegółów pozycja więcej niż obowiązkowa, dzięki niej już mniej zazdroszczę Apostołom, że mogli przebywać bezpośrednio z Panem, bo dzięki tej lekturze możemy przeżyć wiele z tego, co oni i jeszcze więcej, bo przeważnie z perspektywy Jezusa i z Jego komentarzem.

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.”

Jakub | 2013-03-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Jestem zachwycony tym dziełem i jest to moja ulubiona książka.

Cała postać Jezusa zyskuje nowego blasku i staje się bardziej zrozumiała, zarówno od strony Boskiej, jak i ludzkiej. Poznajemy szczególniej człowieczeństwo Jezusa, tak często źle rozumiane albo w ogóle odepchnięte. Otrzymujemy nie postać fantastyczną, z bajek, ale człowieka z krwi i kości, z żywymi uczuciami i wzniosłym rozumem, przesyconego Boską myślą, dobrocią i miłością. Poznajemy doskonałego człowieka i doskonałego Boga.

Ann | 2011-08-21

Ta książka jest objawieniem mistyczki Marii Valtorty, które osobiście spisała wg wskazań Jezusa.
Objawienie dotyczy obrazów z życia Jezusa, a nawet wydarzeń jeszcze wcześniejszych, od poczęcia Maryi w łonie św. Anny. Z każdą kartką byłam zaskakiwana szczegółami i wieloma detalami dotyczącymi wyglądu, stroju, miejsca zamieszkania Świętej Rodziny. Wielość symboli i ich znaczenie jest ogromna i stanowi niesamowite bogactwo. Dzięki temu Jezus i Maryja stają się jeszcze bliżsi i jeszcze bardziej ukochani.
Warto przeczytać, choćby po to, aby runęły stereotypy, które tak bardzo zniekształcają obraz Jezusa, a tym bardziej Maryi.

Dawid | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Książka-studium nad trzema latami działalności publicznej Chrystusa. Miejscami nieco nużąca, ale ogółem na duży plus. Przede wszystkim skupia się na dialogach Chrystusa z ludźmi i prezentuje Jego wypowiedzi. Dla mnie osobiście jest to powieść przybliżająca postać Syna Człowieczego. Jest tam trochę "dziwnych" wypowiedzi Jezusa, przez co nie jest ona chyba efektem objawienia, lecz fantazji. Ale przymykając oko na niektóre kwestie jest to monumentalne dzieło ku czci Boga. Tak jak Emmerich skupia się na obrazach i opisach, tak Valtorta kładzie nacisk na dialogi. Oba dzieła się świetnie uzupełniają.

dafi | 2012-01-21
Przeczytana: 10 października 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To poemat w którym są odpowiedzi na wszystkie pytania,dla człowieka szukającego: sensu życia i jak życ by być szczęśliwym.Można powiedzieć że od 2-giego tomu to już przygodowa opowięść ,ale jak dająca do myślenia.

Paulina | 2012-07-05
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Po przeczytaniu tej książki już nic nie jest tak samo...

Eligiusz | 2013-12-26

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku