Epizod w Palmetto

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Episode in Palmetto
powieść, Caldwell
hunter

Vernona Stevens, młoda, dwudziestoparoletnia dziewczyna, postanawia zmierzyć się z losem i spróbować swych sił w roli nauczycielki w szkole podstawowej.Znalazłszy się bardzo daleko od domu, w zupełnie nieznanym otoczeniu, wśród obcych ludzi o obcych jej zwyczajach, już po tygodniu zaczyna wątpić w słuszność swej decyzji.Jako młoda, bardzo atrakcyjna kobieta robi furorę wśród lokalnej męskiej populacji. Cała plejada mężczyzn, wiedzionych różnymi względami, pobudkami czy potrzebami, próbuje zdobyć jej sympatię.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1981

książek: 1920
takisobiejac | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Powieść Erskine'a Caldwella jest idealnym przykładem na to, że ludziom urodziwym z wyglądu żyje się łatwiej. Oczywiście o ile owi ludzie umiejętnie używają mózgownicy.
Bohaterka "Epizodu w Palmetto", Vernona (ach, cóż za piękne imię!) Stevens, jawiła mi się jako urodziwa blondynka w typie Fergie z zespołu Black Eyed Peas. OK, może mniej wyrachowana od Fergie, i z większym biustem oraz ładniejszymi stopami. Pal licho jak ową Vernonę widział Caldwell, dla mnie była to po prostu urocza cycata blondi. I w zasadzie mając takie walory panna Stevens spokojnie mogła znaleźć bogatego męża o względnie spokojnym charakterze i żyć sobie dostatnio i bez większych zmartwień. Lecz jak to się często dzieje w przyrodzie, a i na kartach książki także, uroda nie za bardzo idzie w parze z pomyślunkiem. W zasadzie na początku książki mocno kibicowałem Nonie. Ale im dalej w las... nie no, temu dała, tamtego pocałowała. Bez hec, w tak małym, zapyziałym miasteczku to nie miało prawa się udać. Nie przy...

Jonasz | 2013-02-03

Piękna powieść która świetnie demaskuje pruderię i hipokryzje małomiasteczkowych społeczeństw. Moim zdaniem jedna z najlepszych powieści Caldwella

Izabelita | 2017-02-22
Brunei0208 | 2013-06-16