Wróg

Wydawnictwo: Garamond
Bagley Desmond
powieść, kontrwywiad
hunter

Nic jeszcze nie zapowiada tragedii, kiedy Malcolm Jaggard, pracownik brytyjskiego kontrwywiadu, odwiedza swoją narzeczoną w jej rodzinnym domu. Nieznany sprawca oblewa twarz córki gospodarza kwasem solnym. Ktoś usiłuje zabić jej ojca. Kluczem do zagadki wydaje się być George Ashton, człowiek ścigany przez wywiad rosyjski. Malcolm Jaggard nie wie jednak, kto jest prawdziwym wrogiem.

źródło opisu: Garamond, 1995

Michał | 2011-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 lutego 2011

Główny bohater jest pracownikiem brytyjskiego wywiadu, niechcący wplątuje się w sprawę dużej wagi, z którą jest też emocjonalnie związany.
Akcja od samego początku wciąga niczym bagno, mamy sporo tajemnic i zwrotów wypadków. Dość długo ciężko się domyślić, o co w tym naprawdę chodzi.
Fabułę oceniam jako bardzo dobrą, tak samo język i postacie. Nie mamy tutaj żadnych nudnych dłużyzn, cały czas dzieje się coś ciekawego.

Warto zapoznać się z tą książką i dać jej szansę.

viltis | 2014-11-01
Przeczytana: 31 października 2014

Spodobało mi się. Nie spodziewałam takiego zakończenia, historia miłości była piękna, wątek kontrwywiadu i tajemniczość była naprawdę ciekawa. Lubię czytać podobne książki, dlatego ta wydała się napisana naprawdę świetnie i zwróciła moją uwagę.

Polecam.

złodziejka | 2012-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Historia ciekawa, ale na dłuższą metę nie jest czymś specjalnym. W porównaniu do innych kryminałów nie zawiera dokładniejszych informacji o środowiskach, w jakich bohaterowie się obracają, co czasem może być utrudnieniem w zrozumieniu całej historii, chociaż w tym przypadku nie odczuwa się braku wyjaśnienia technik genetyki przy informacji o pracy Penny. W oryginalnym języku autor zawarł odrobinę humoru w ripostach bohaterów, co urozmaiciło czytanie. Fabuła dobrze przemyślana, ale koniec książki jest trudny do ocenienia. Nie wiem, czy lepszą formą jest melodramat, czy happy end. Moim zdaniem trzeba odnaleźć złoty środek.

drobnypijaczek | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

W dwóch słowach? Dynamiczna i trudna do zdobycia książka. Główny bohater ugania się za pewnym przemysłowcem, we wszystko wplątana jest córka tego biznesmena i dodatkowo kontrwywiad. Tworzy się mieszanka, która okraszona cynicznym poczuciem humoru głównego bohatera sprawia, że czyta się to szybko i ciężko się oderwać - mimo, że koniec jest mniej więcej od 2/3 książki przewidywalny. Zawsze lepsze to niż powtórka "Szklanej pułapki" w pewnej znanej stacji telewizyjnej.

folky | 2013-02-26

Jedna z moich ulubionych pozycji.

Marduk | 2016-04-08
Marta Mantaj | 2015-10-07