Krótka historia teatru polskiego

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-01828-1
teatr polski, historia teatru
Róża_Bzowa

Zwięzłe podsumowanie dotychczasowych badań popartych badaniami autora. Obejmuje wydarzenia zawarte między połową XIII wieku a schyłkiem II Rzeczpospolitej, omawia organizację życia teatralnego, ewolucję poszczególnych stylów, działalność najwybitniejszych jednostek, charakter przedstawień najświetniejszych lub najbardziej znamiennych dla każdego okresu. Ukazuje związki , jakie łączyły teatr polski z rozwojem te sztuki w całej Europie, a także z ogólnym stanem kultury polskiej różnych czasów, dotyka chwilami w tej dziedzinie procesów bardzo zawiłych, czyni to jednak w sposób przystępny i przejrzysty. Tekst, podzielony na trzy części, jest uzupełniony przez 25 tabel, w których zestawiono godne uwagi daty lub schematy organizacyjne.

Maille | 2011-07-09
Na półkach: Przeczytane, We fragmentach
Przeczytana: 08 lipca 2011

Krótko, zwięźle i na temat. Najważniejsze fakty z historii polskiego teatru, opatrzone ilustracjami i zdjęciami. Przyjemna wiedza w pigułce dla wszystkich miłośników teatru.

Aarionne | 2011-10-26
Przeczytana: 2000 rok

To niemal kultowa książka w zakresie podstawowej wiedzy o teatrze. Przygotowując się w liceum do olimpiady z wiedzy o teatrze czytałam ją kilka razy. Napisana przystępnym językiem, wszystko wyjaśnione w sposób prosty i przyjemny.

Rafał Ignaczak | 2016-03-18

Solidna praca.