Niewyjaśnione fakty II wojny światowej. Zbrodnie, tajemnice, akcje wywiadu

Wydawnictwo: Publicat
6,16 (45 ocen i 3 opinie)
978-83-245-0774-0
II wojna światowa, wojna, historia
historia
Artur

Poruszająca opowieść o tragedii ostatniej wojny, podczas której nie tylko znani politycy i wybitni dowódcy, ale także zwykli ludzie często stawali się bohaterami. Opisywane przez Stanisława Zasadę spektakularne akcje wywiadu, ucieczki z obozów zagłady, zamachy czy katastrofy nadal owiane są tajemnicą. Czy takie wątki, jak tragiczna śmierć generała Sikorskiego, dylematy moralne Hubala albo miejsce pochówku plutonowego Szeweły mają szansę zostać wyjaśnione?

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Etta i Otto i Russell i James
  • Widok z nieba
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Wyspa
  • Złączeni
  • Zwykły człowiek
  • Tajemnica domu Helclów
  • Ekspozycja
  • Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Nie tacy oni straszni
  • Czarny świt
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,4 (5 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
jarr74 | 2013-12-17
Przeczytana: 2013 rok

Ogromna ilość publikacji i doniesień medialnych dotyczących różnych sekretów i tajemnic, osnutych wokół wydarzeń i postaci II wojny światowej świadczy niezbicie o tym że mimo prawie siedemdziesięciu lat które minęły od zakończenia tego najstraszliwszego konfliktu XX wieku wiele została jeszcze do odkrycia i wyjaśnienia. W nurt ten wpisuje się również prezentowana tu publikacja Stanisława Zasady zatytułowana „Niewyjaśnione fakty II wojny światowej”. Czym różni się ona od innych podobnych książek tego typu? Przede wszystkim tym, że na jej kartach oprócz tak szeroko znanych, wielokrotnie opisywanych, komentowanych i rozbieranych na przysłowiowe czynniki pierwsze wydarzeń jak: obrona Westerplatte, zamach na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu 20 lipca 1944 roku czy katastrofa Gibraltarska, zakończona śmiercią Władysława Sikorskiego, prezentuje nam te o których słyszało zdecydowanie mniej osób. Poznamy historie Otto Schimka, młodego Austriaka i żołnierza Wehrmachtu które za odmowę...

MonicaAlice | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Historia, Posiadam
Przeczytana: listopad 2013

Zbiór kilkunastu mniej lub bardziej znanych historii z okresu II wojny światowej, napisanych w przystępnej, fabularyzowanej formie.

Jennny | 2015-02-25

zbiór historii mniej lub bardziej znanych. Czytałam ją około miesiąca temu i szczerze powiedziawszy mało z niej pamiętam. Najwyraźniej nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

jac2991 | 2015-08-29
Justyna | 2015-07-11