Niewyjaśnione fakty II wojny światowej. Zbrodnie, tajemnice, akcje wywiadu

Wydawnictwo: Publicat
978-83-245-0774-0
II wojna światowa, wojna, historia
historia
Artur

Poruszająca opowieść o tragedii ostatniej wojny, podczas której nie tylko znani politycy i wybitni dowódcy, ale także zwykli ludzie często stawali się bohaterami. Opisywane przez Stanisława Zasadę spektakularne akcje wywiadu, ucieczki z obozów zagłady, zamachy czy katastrofy nadal owiane są tajemnicą. Czy takie wątki, jak tragiczna śmierć generała Sikorskiego, dylematy moralne Hubala albo miejsce pochówku plutonowego Szeweły mają szansę zostać wyjaśnione?

• Dziewczyna jak ocet

W obcej skórze
Sarah Hilary

6,84 (56 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,09 (22 ocen i opinii)

Opowieści i przypowieści
Franz Kafka

7,83 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
jarr74 | 2013-12-17
Przeczytana: 2013 rok

Ogromna ilość publikacji i doniesień medialnych dotyczących różnych sekretów i tajemnic, osnutych wokół wydarzeń i postaci II wojny światowej świadczy niezbicie o tym że mimo prawie siedemdziesięciu lat które minęły od zakończenia tego najstraszliwszego konfliktu XX wieku wiele została jeszcze do odkrycia i wyjaśnienia. W nurt ten wpisuje się również prezentowana tu publikacja Stanisława Zasady zatytułowana „Niewyjaśnione fakty II wojny światowej”. Czym różni się ona od innych podobnych książek tego typu? Przede wszystkim tym, że na jej kartach oprócz tak szeroko znanych, wielokrotnie opisywanych, komentowanych i rozbieranych na przysłowiowe czynniki pierwsze wydarzeń jak: obrona Westerplatte, zamach na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu 20 lipca 1944 roku czy katastrofa Gibraltarska, zakończona śmiercią Władysława Sikorskiego, prezentuje nam te o których słyszało zdecydowanie mniej osób. Poznamy historie Otto Schimka, młodego Austriaka i żołnierza Wehrmachtu które za odmowę...

TheMarcin | 2016-04-09
Na półkach: Historyczne, Przeczytane

W prosty sposób można dowiedzieć się sporo rzeczy o drugiej wojnie światowej.

Sylwia | 2015-12-03
Przeczytana: 30 listopada 2015

Zbiór kilkunastu mniej lub bardziej znanych epizodów z okresu II wojny światowej. Książkę czyta się lekko, przyjemny sposób na poszerzenie swojej wiedzy.

MonicaAlice | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Historia, Posiadam
Przeczytana: listopad 2013

Zbiór kilkunastu mniej lub bardziej znanych historii z okresu II wojny światowej, napisanych w przystępnej, fabularyzowanej formie.

Jennny | 2015-02-25

zbiór historii mniej lub bardziej znanych. Czytałam ją około miesiąca temu i szczerze powiedziawszy mało z niej pamiętam. Najwyraźniej nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Joanna | 2015-12-27
Przeczytana: 08 stycznia 2016