Zakładniczka

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Cykl: Prezydencki agent (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
The Hostage
powieść,
hunter

W Buenos Aires porwana zostaje Elizabeth Masterson, żona amerykańskiego dyplomaty. Wkrótce potem ginie jej mąż. Porywacze grożą, że zabiją także jej dzieci i rodziców, jeśli kobieta nie powie, gdzie jest Jean-Paul Lorimer, jej brat i dyplomata ONZ, zamieszany w skandal wokół programu "Ropa za żywność". W grę wchodzą wielkie pieniądze, a wysoko postawieni ludzie nie zawahają się przelać krwi, byle tylko zachować anonimowość. Do akcji wkracza major Charley Castillo z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego - człowiek, którego prezydent USA prosi o pomoc, gdy niezbędne jest dyskretne śledztwo. A żadna sprawa nie wymaga takiej dyskrecji jak ta...

Bestseller "New York Timesa" i "Publisher Weekly".

Cosmo | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Na początku myślałam, że nie przebrnę przez tę książkę, ale później okazało się, że jest naprawdę bardzo fachowo napisana, przy czym jest ciekawa i wciągająca - nawet dla laików. Gorąco polecam :)

Abdicatia | 2014-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Bardzo fajna książka, którą miło się czyta. To mój pierwszy kontakt z tym autorem, myślałam że będzie gorzej, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Główny bohater, Castillo, zostaje wysłany do Argentyny, gdzie ma za zadanie znaleźć porywaczy żony szefa misji ambasady. Od początku prawie nic nie wiadomo, później sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, ale nie chcę nikomu psuć zabawy spoilerami. ;) Główny bohater nie odraża, oczywiście nie jest bez wad, ale to zrozumiałe przy przydzielonej mu misji, do której nie jest chętny oraz przygotowany. Ogólnie polecam. Sznycel wiedeński. :p

Cyfranek | 2012-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

W drugim tomie serii "Z rozkazu prezydenta" autor ma trochę inny pomysł na mnożenie stron w stosunku do części pierwszej. Tym razem obficie streszcza to co zamieścił w książce poprzedniej. Ponadto główny bohater raz po raz streszcza na kartach powieści "sytuację" kolejnym waszyngtońskim oficjelom, choć czytelnik to już zna. Na szczęście któreś kolejne streszczenia zastępowane są trzema kropkami. "Zakładniczkę" czyta się jednak w sumie lepiej od poprzedniego tomu, bo trochę mniej jest w tej powieści sztampy, opisów struktur organizacyjnych wojska i administracji oraz wojskowej propagandy (choć tej bynajmniej nie brakuje).

muzzy | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Czyta się szybko i przyjemnie.
Niestety: wszystko napisane naiwnie, główny bohater jest najinteligentniejszy, najskromniejszy i naj- naj- naj- we wszystkim.

Duża część książki jest powtarzana wielokrotnie. Nie wiem, czy będzie mi się chciało kontynuować tego autora. Na powieść wakacyjną jest za to ok!

kasiab | 2016-09-07
colld | 2016-04-29