Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach

Wydawnictwo: Torus Media
83-921900-0-9
czterej pancerni, pancerni
popularnonaukowa
Artur

Książka zawiera unikatowe, niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia z planu "Czterech pancernych i psa", wspomnienia twórców, opisy miejsc, w których kręcono poszczególne sceny i ciekawostki z planu zdjęciowego. Czytelnik znajdzie tu również kompletne streszczenia poszczególnych odcinków oraz ich dane techniczne. Autor opisuje także pozaekranowy żywot serialu, czyli działalność słynnego Klubu Pancernych oraz musicalowa wersję kultowego już dziś filmu.

chrispu | 2014-04-06

Dosyć gruba książka dla przede wszystkim maniaków serialu, którym nie wystarczają liczne powtórki telewizyjne i chcieliby więcej wiedzieć. Dużo więcej. Oprócz oczywiście danych typu - "Jak to zostało zrobione", otrzymujemy tu sporą dawkę informacji z czasów, kiedy kręcono serial, streszczenia i obsadę poszczególnych odcinków, ciekawostki z planu i nie tylko. Można spróbować przeczytać ją "jednym cięgiem" ale przy tak dużej dawce informacji łatwo się pogubić/znudzić. Lepiej wg. mnie wybierać sobie poszczególne rozdziały (niekoniecznie chronologicznie) i tak przebrnąć przez ten obfity materiał. Książkę uzupełniają zdjęcia z planu filmowego, z miejsc gdzie kręcono serial i fotki aktorów. Dodatkowym uzupełnieniem jest płytka DVD z dwoma filmami niejako uzupełniającymi materiał pisany.
Jak dla mnie, było to fajne uzupełnienie serialu (szczególnie opisy miejsc, które udawały coś innego w filmie).

Jonia Rogue | 2016-06-28
Przeczytana: 2010 rok