Broń pancerna III Rzeszy. Tom 1 - Działania bojowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Broń pancerna III Rzeszy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
978-83-88259-42-5
popularnonaukowa
Artur

Książka poświęcona jest opisowi i analizie działań bojowych niemieckiej broni pancernej w okresie drugiej wojny światowej. Przedstawiono genezę jej powstania, czynniki jakie ukształtowały koncepcję Blitzkriegu oraz kampanie, w których broń pancerna odegrała znaczącą rolę. Podkreślono ewolucyjny charakter sztuki wojennej związanej z działaniami sił pancernych oraz wpływ określonych doświadczeń bojowych na konstrukcje wozów. Książka zilustrowana została wieloma zdjęciami, w tym kilkudziesięcioma mało znanymi zdjęciami kolorowymi z czasu wojny.

jarulek | 2015-10-11
Przeczytana: 11 października 2015