Zarządzanie procesami prowadzenia projektów. Informatyka i Telekomunikacja

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Prof. dr hab. Ryszard Borowiecki powiedział (...) prowadzenie projektów to utrzymanie równowagi między ekonomią, techniką, psychologią i szcześciem. A Autorowi tej książki w przekonywujący sposób udało się te wszystkie elementy prosto i metodycznie powiązać. Należy zwrócić uwagę, że punktem wyjścia książki są potrzeby i wymagania zamawiających i nabywających projekty i usługi informatyczne, ale Autor konsekwentnie skupia się na czynniku ludzkim, który może zadecydować o sukcesie bądź porażce projektu. Autor obszernie opisuje różne style kierowania zespołem. Zdaniem Lenta na początku realizacji projektu z nowymi współpracownikami większe szanse na sukces ma autorytarny styl kierowania współpracownikami. Wraz z gromadzącymi się z czasem doświadczeniami z współpracy w projekcie i wzrostu wzajemnego zrozumienia kierownik projektu może przejść do koleżeńskiego stylu kierowania, opartego na współpracy w projekcie.

Krzysiek | 2014-01-18
Morenita | 2012-03-19