Dziennik intymny

Tłumaczenie: Piotr Rak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk
Diario intimo
83-88524-66-6
Raptozaur

Dziennik intymny jest świadectwem kryzysu duchowego i religijnego, przez jaki Unamuno przeszedł w związku z chorobą swego synka. Często porównywany na przykład z Myślami Pascala lub z Dziennikiem intymnym Amiela. Na kartach Dziennika intymnego Unamuno jawi się jako myśliciel wrogi intelektualizmowi, starając się zdefiniować własną tożsamość i nawiązać kontakt z Bogiem poprzez odwoływanie się do tekstów natchnionych, a być może także szukający utraconej wiary dzieciństwa. Dziennik intymny został odkryty i opublikowany dopiero w 1966 roku.

książek: 2067
AnnaSikorska | 2015-11-19